EİB’de 5 fahri konsolos Türkiye’nin potansiyelini yansıtıyor

EİB’de 5 fahri konsolos Türkiye’nin potansiyelini yansıtıyor

ABONE OL
Ocak 2, 2022 10:46
EİB’de 5 fahri konsolos Türkiye’nin potansiyelini yansıtıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Yönetim Kurullarında 5 fahri konsolos görev yapıyor.

İZMİR (İGFA) – Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Eli Alharal 2012 yılından beri Türkiye ile Kolombiya arasındaki bağların güçlenmesi için Kolombiya’nın İzmir Fahri Konsolosu olarak görev yaparken, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, İtalya’nın Muğla Fahri Konsolosluğuna 2021 yılında getirildi. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Martin Sanford ise; Güney Amerika ülkesi Şili’nin İzmir Fahri Konsolosluğunu başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Fahri konsolosların görev yaptıkları ülke ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesi için mesai harcadıkları bilgisini paylaşan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve İsrail’in İzmir Fahri Konsolosu Jak Eskinazi, ihracatçı kimliği olan isimlerin fahri konsolosluk görevleri sırasında iki ülke arasındaki dış ticaretin artması noktasında daha yoğun mesai harcadıklarını dile getirdi.

Türkiye’nin 2021 yılının 220 milyar doların üzerinde bir ihracatla geride bırakacağına işaret eden Eskinazi, Türkiye’nin, ihracatında yüksek teknolojili ürünlerin payını artırması gerektiğine dikkati çekerek, bunun yolunun da katma değerli üretim ve ihracattan geçtiğini kaydetti. Eskinazi, “Türkiye’nin potansiyelini yansıtma çabası içindeyiz” dedi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.