fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
EGO’da yeni dönem

EGO’da yeni dönem

EGO otobüslerinde yolculuk eden kadın ve çocuklar, akşam geç saatlerde istedikleri noktada inebilecekler.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önceki akşamki oturumunda, yaz ve kış mevsimine göre EGO otobüslerinde düzenleme yapılması görüşüldü. Ayrıca EGO otobüslerine binen kadın ve çocukların, akşam belli saatten sonra iki durak arasındaki istedikleri noktada inebilmeleri için düzenlenme yapılması da kararlaştırıldı. Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun, “Kadın ve çocukların küçük de olsa güvenliklerinin sağlanması için yaz ve kış saat farklılığı göz önünde bulundurularak, akşam belli bir saatten sonra belediye otobüslerinde, kadın ve çocuklara iki durak arasındaki istedikleri noktada inebilmeleri amacıyla gerekli düzenlenme yapılması uygun görülmüştür” görüşüyle Meclis gündemine gelen raporu, oybirliğiyle karara bağladı.

Meclis’te, Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında üretilen Büyükşehir Belediyesi’ne ait 674 konutun satışına ilişkin Başkanlık yazısı da görüşüldü.

Büyükşehir’e ait 674 konutun, Belediye Kıymet Takdir Komisyonu veya SPK lisanslı gayrimenkul değerleme firması tarafından fiyatlarının belirlenmesi ve Belediye Encümeni’nin de onaylamasından sonra peşin veya taksitle toptan satışının yapılması için yetki verilmesi talep edilen Başkanlık yazısı, oylamada karara bağlandı.
Meclise sunulan diğer Başkanlık yazısında, Metro ve Ankaray istasyonlarında 6 metrekareyi geçmeyecek şekilde ihale yoluyla 10 yıllığına kiraya verilen 60 meşrubat büfesinin hem adının hem de metrekarelerinin değiştirilmesi yer aldı. Oylamada, büfelerin adının “meşrubat ve gıda büfesi” olması, büyüklüğünün de 9 metrekareyi geçmemesi karara bağlandı.

LUNAPARK ÜCRETİ, 25 KURUŞTAN 50 KURUŞA ÇIKTI
Toplantıda, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu’nun raporu doğrultusunda, lunaparkların 2017 fiyat tarifesi de kabul edildi. Buna göre, Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı Parkı, Demetevler Lunaparkı ve 50. Yıl Lunaparkı’nda daha önce 25 kuruş olan giriş ücretinin 50 kuruşa çıkarılması, oy birliğiyle karara bağlandı.
Belediye Meclisi’nde ayrıca “Ankara ve Ankara Büyükşehir Belediyesi denilince aklınıza ne geliyor?” konulu ilköğretim öğrencileri arasında resim ve şiir yarışması düzenlenmesi de kararlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı