1. Haberler
  2. ANKARA
  3. Eczane Destek Personeli Eğitimi’nde Yeni Dönem Tamamlandı

Eczane Destek Personeli Eğitimi’nde Yeni Dönem Tamamlandı

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası iş birliğiyle düzenlenen “Eczane Destek Personeli Eğitimi”nde bir dönem daha başarıyla tamamlandı. Toplamda 8 hafta ve 96 saat süren eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, eczanelerde istihdam edilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte istihdama katkı sağlayan projelerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen ve Ankara Eczacı Odası ile ortaklaşa yürütülen Eczane Destek Personeli Eğitimi’nde bir dönem daha sona erdi. Başkent Genç Akademi’de düzenlenen ve toplamda 8 hafta süren eğitimi tamamlayarak yeterlilik sınavında başarılı olan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan 66 kursiyer, Ankara Eczacı Odası’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende konuşan Ankara Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Cumhur Cem Abbasoğlu, eczane destek personelliğinin iş bulma sıkıntısı olmayan bir meslek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesiyle ortak olarak, ikincisini düzenlediğimiz Eczane Destek Personeli Eğitimlerinin zorlu süreçlerini tamamladık. 66 kursiyerimiz bugün sertifikalarını alacak. Sizlerin bu eğitimle birlikte, dolu dolu bir şekilde eczanelerimizde istihdam edilmesini amaçlamıştık. 8 haftalık zorlu eğitim süreci artık tamamlandı. 66 mezunumuza şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bizim mesleğimizde iş bulma sıkıntısı yok. İstihdam konusunda da mutlaka mezun olan kursiyerlerimizi bir yerlere yerleştireceğiz.”

Eğitim ve Mesleki Gelişim

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi İdari İşler Müdürü Orhan Koçak ise törende yaptığı konuşmada, mesleksizlikle mücadeleye vurgu yaparak şunları ifade etti:

“Bizler aslında işsizliğin yanı sıra mesleksizlikle mücadele etmenin bilinciyle, çeşitli alanlarda mesleki eğitimler planladık. Eczacılarımızın, akademisyenlerimizin ve de insan kaynakları eğitmenlerimizin katkılarıyla sizlere en kaliteli eğitimi sunduk. Sadece başarılı bir insan olmaya değil, değerli bir insan olmaya çalışın.”

Eczane Destek Personeli Eğitimi’nde Yeni Dönem Tamamlandı