fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Doğayla İç İçe Bir Kurs

Doğayla İç İçe Bir Kurs

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından ücretsiz düzenlenen Bahçıvanlık Kursu’na her yaş ve meslek grubundan Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.

İnsanlara çevre bilincini aşılayarak, doğayla iç içe bir yaşamın ayrıcalığını sunan Bahçıvanlık Kursu aynı zamanda meslek sahibi de yapıyor.

UZMAN EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM

İlk dönem kursiyerler uzman eğitmenler eşliğinde teorik eğitimin ardından Büyükşehir’e ait yeşil alanlar ve seralarda uygulamalı eğitim de aldılar.

Uygulamalı derse katılarak kursiyerlere seslenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, “Ankara’yı el birliğiyle çok daha yaşanılabilir, çok daha güzel, hepimize keyif veren bir kent haline getireceğiz. Çevremizi güzelleştirmek kadar korumak da çok önemli. Hepimize görev düşüyor. Başkentimizi hep beraber güzelleştireceğiz” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Proje ve Yapım İşleri Şube Müdürü Raci Selçuk da, kursta verilen pratik bilgilerin önemine dikkat çekerek, “Bitkilerin gelişim aşamasında neye ihtiyacı olduğu, üretim sürecinde verimin nasıl elde edileceği ile bitkinin koruma yöntemlerine ilişkin teknik bilgiler kursiyerlerimize uygulamalı olarak anlatılıyor” diye konuştu.

 İKİNCİ DÖNEM 14 EKİM’DE BAŞLIYOR

Toprak ve bitki bilgisi, fidan üretim teknikleri, baharat bahçesi ve bitkileri, salon bitkileri üretim ve bakımteknikleri, meyve ve sebze yetiştiriciliği ile budama teknikleri gibi birçok konuda eğitim alan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Mesleği hemşirelik olan ve şu an çalışmadığını ifade eden 31 yaşındaki Merve Karagöz bu zamanı bahçıvanlık kursuyla değerlendirdiğini belirterek, “Bu kadar profesyonel bir kurs olacağını tahmin bile etmiyordum. Minik bir hobi bahçem var. Evde de çiçeklerim var. Hem yaşadığımız ortama hem de dünyamıza faydalı olabilmek ve bilinçlenmek istedim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”sözleriyle düşüncelerini dile getirdi. İlk dönem kursiyerlerinden 56 yaşındaki İrfan Tekin ise, “Her insanın doğaya mecburiyeti var. Yeşille, toprakla doğru ve bilinçli bir şekilde ilgilenmek için bu kurs bize yol gösterici oldu. Çok keyifli bir kurs. İyi ki gelmişim, bildiğimi sandığım birçok şeyi bilmediğimi öğrendim” dedi.

         Bahçıvanlık Kursu’nun 2019 yılı 2. dönem dersleri ise 14-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı