1. Haberler
  2. ANKARA
  3. Dijital Hayvanat Bahçesi Bayram Tatilinde Ziyarete Açık Olacak

Dijital Hayvanat Bahçesi Bayram Tatilinde Ziyarete Açık Olacak

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin son teknoloji kullanarak oluşturduğu “Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi”, Kurban Bayramı tatili süresince ziyarete açık olacak. 16 Haziran 2024 Pazar günü (bayramın ilk günü) hariç, 9 günlük bayram tatili boyunca 10.00-17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan dijital hayvanat bahçesi, açıldığı 3 Şubat 2024 tarihinden bu yana 350 binden fazla kişiyi ağırladı.

Ziyaret İçin Rezervasyon Şart

Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, girişlerde sorun yaşamamak için önceden rezervasyon yaptırmak zorunda. Rezervasyonlar, https://ankaradhb.com/ internet adresi üzerinden yapılabilecek ve rezervasyonsuz ziyaretçiler alana kabul edilmeyecek. Aynı anda sadece 200 kişinin gezebildiği alanda, 7’den 70’e herkesin yoğun ilgi gösterdiği ve karma gerçeklik teknolojisini destekleyen 150’nin üzerinde hayvan türü sergileniyor.

Dijital Hayvanat Bahçesi’ne Büyük İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin simgelerinden biri olan Atatürk Orman Çitliği Hayvanat Bahçesi’nin yerine dijital olarak hayata geçirilen bu projeyle evcil ve yaban hayvanların doğal ortamlarından koparılmadan ve kafeslere hapsedilmeden görülebilmesini sağlıyor. Dünyanın en ileri teknolojisi kullanılarak oluşturulan bu dijital hayvanat bahçesi, açılışından bu yana 350 bin ziyaretçiyi ağırlayarak büyük ilgi topladı.

Ziyaret Bilgileri

  • Ziyaret Tarihleri: 16 Haziran 2024 Pazar günü hariç, Kurban Bayramı süresince 9 gün
  • Ziyaret Saatleri: 10.00 – 17.30
  • Rezervasyon: Zorunlu (https://ankaradhb.com/)
  • Aynı Anda Kabul Edilen Ziyaretçi Sayısı: 200

Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi, teknolojiyi ve doğayı bir araya getirerek ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmaya devam ediyor. Bayram tatili boyunca da açık olacak bu dijital hayvanat bahçesi, hem çocuklar hem de yetişkinler için benzersiz bir gezi fırsatı sunuyor.

Dijital Hayvanat Bahçesi Bayram Tatilinde Ziyarete Açık Olacak