fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Deri parçalarından çanta üretiyor

Deri parçalarından çanta üretiyor

Akyurt’ta 30 yıllık deri ustası Ahmet Mısırlı ve eşi Arzu Mısırlı birlikte çalıştıkları atölyelerinde deri parçalarından çanta imal ediyor.

AKYURT’TAN YURTDIŞINA İHRAÇ EDİLİYOR
Akyurt’ta geçtiğimiz yıl açtıkları deri atölyesinde birlikte çalışan Ahmet, Ayşe Mısırlı çifti, deri ceket, pantolon, mont gibi tekstil ürünlerinden artan parçaları çantaya dönüştürüyor. Ürettikleri çantaların geri dönüşüm ürünü olması nedeniyle milli ekonomiye katkı sağladıklarını belirten 30 yıllık deri ustası Ahmet Mısırlı, birçok ülkeye de ürünlerinin ihraç edildiğini söyledi. Mısırlı, “Vatandaşın çöp olarak gördüğü deri parçalarını değerlendirerek çanta üretiminde kullanıyoruz. Bu parçalar sadece çanta değil, yelek ve şapka gibi giysilerin üretiminde de kullanılabiliyor. Ayrıca eldiven içlerinde ve ceket dirseğinde de kullanılarak giysilerin kolay aşınabilecek kısımları güçlendiriliyor” dedi.

EL EMEĞİ GÖZ NURU
Çöpe gitmesi gereken parçaları kullanılacak birer malzeme ve giysi haline getirdiklerini belirten Ahmet Mısırlı, “Kağıt, cam, plastik gibi ürünler bugün nasıl geri dönüşüm malzemesi olarak kullanılıyorsa bizler de bunun bir benzerini deri sektöründe gerçekleştiriyoruz. Ekonomiye sağlamış olduğumuz katkı nedeniyle devletimizin de biz deri işçilerine destek olmasını istiyoruz. Piyasadaki rekabet koşulları nedeniyle vinleks çanta ile deri çanta arasındaki fiyat farkı oldukça azaldı, ürettiğimiz deri çantalar neredeyse vinleks çanta fiyatları ile ancak alıcı bulabiliyor” ifadelerini kullandı.

Üretimin bütün aşamalarında el emeği olduğunu ve bu nedenle ayda bin adet çanta üretebildiklerini söyleyen deri ustası Ahmet Mısırlı, bu çantaların perakende satış fiyatının ise 15-20 TL civarında olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı