fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3227
  %0,11
 • EURO
  10,0223
  %0,27
 • ALTIN
  478,87
  %0,27
 • BIST
  1.420
  %0,26
Daha yapılacak çok iş var!

Daha yapılacak çok iş var!

Gerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, gerekse de Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın Akyurt için vaad ettiği bir çok proje var.

Yerel seçimlerin üzerinden 16 ay gibi bir süre geçti ve henüz genel bir değerlendirme yapabilmek için erken. Vatandaşlar ilk olarak; ilçenin su sorununun çözüme kavuşabilmesi için atılan adımların sonuçlanmasını ve sokak ve caddelerin modern bir görünüme kavuşmasını istiyor.

BİR ÇOK NOKTADA YOLLAR BAKIM İSTİYOR

Akyurt Belediyesi ilçenin sokaklarında asfalt ve kaldırım çalışması başlattı ancak ilçenin birçok noktasında yollar bakım istiyor. Akyurt’ta ilk kez düşük maliyetli, uzun ömürlü ve yerli üretim olan beton yol uygulamasına geçen Akyurt Belediyesi bir yandan da asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor. Nüfusu sürekli artan ve yeni yapıların inşaasının devam ettiği ilçede birçok sokakta yolların bozuk olması nedeniyle vatandaşlar asfalt talebinde bulunuyor.

Diğer taraftan Büyükşehir belediyesi’nin sorumluluğunda olan caddeler ve mahalle yollarında da aynı sorunlar devam ediyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın dile getirdiği gibi köy-mahalle yollarının bozuk olması da vatandaşı çileden çıkarıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde sorumluluk alanında olmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi tarafından sokaklarda asfalt çalışması yaparken, geride bıraktığımız yerel seçimlerin ardından belediyeler yetki ve sorumluluk alanlarına göre çalışmaya başladı. Yıllık yaklaşık 60 milyon TL bütçesi bulunan Akyurt Belediyesi’nin tüm sokaklarda çalışma yürütmesi halinde bütçesinin bunu karşılayamayacağı da düşünülüyor.

Çankırı Devlet Yolu’nda Karayolları Genel Müdürlüğü’nce yürütülen yol çalışmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ulaşımın uzaması nedeniyle vatandaşlar alternatif güzergahları kullanmaya başladı. Kullanılan bu yollar da vatandaşların iyileştirme çalışması yapılmasını istediği alanlar arasında yerini alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı