DOLAR 16,3890 1.93%
EURO 17,5176 1.2%
ALTIN 974,940,91
BITCOIN 4872804,34%
Ankara
21°

AZ BULUTLU

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ÇYDD’den Kanal İstanbul’a ‘hayır’

ÇYDD’den Kanal İstanbul’a ‘hayır’

ABONE OL
Mart 25, 2022 13:42
ÇYDD’den Kanal İstanbul’a ‘hayır’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Desteği, “Kanal İstanbul” projesine ‘hayır’ dedi.

İSTANBUL (İGFA) – Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak Kanal İstanbul Projesi için alınan “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararının iptali” için İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nde açılan dava kapsamında, Kanal İstanbul Projesi’nin çevresel etkilerini değerlendirmek üzere hazırlanacak bilirkişi raporuna esas olması için keşif yapıldı.

Gerçekleşen keşife ÇYDD adına Genel Başkan Yardımcısı Av. Sedat Durna ile Genel Merkez Hukuk Birimi’nden Av. Volkan Yalçınkaya ve Av. Özge Demir katıldı.

Gün boyu süren keşif sonrası yapılan açıklamada, söz konusu kanalın yapılması durumunda İstanbul’un yaşam destek sistemleri olan ormanları, su havzaları, tarım ve mera alanları yok olacağını öne süren ÇYDD açıklamalarında, “İstanbul’un önemli su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı ve doğal bir göl olan Küçükçekmece Gölü yok edilecektir. Doğal yaşam alanları ve ekosistem geri döndürülemez şekilde bozulacaktır. Kanal İstanbul Projesi ile birlikte çok değerli tarım toprakları imara ve ranta açılacaktır, asıl amaç budur! Bu çevre kıyımını ve hukuksuzluğu kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz! Kanal İstanbul Projesi’ni bölge halkı istemiyor, İstanbul halkı istemiyor! Halkın istemediği bu kanal, halkın vergileriyle yapılamaz” ifadelerine yer verdi.

ÇYDD'den Kanal İstanbul'a 'hayır' 2

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP