Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız

ABONE OL
Şubat 2, 2023 15:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Bilim Üniversitesi öncülüğünde ATO Congresium’da düzenlenen “5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”nın açılışında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okundu.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı“na mesaj gönderdi

“Geleceğin dünyasında önemi giderek artan verimlilik ve teknolojide de Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, Türkiye’nin, teknolojiyi sadece tüketen değil, tasarlayan, planlayan ve üreten bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, bu amaçla ülkenin tamamını kuşatan AR-GE ve teknoloji ekosisteminin oluşması için her alanda teşvik ve destekleri sürdürdüklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 20 yılda ülkeye 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1249 AR-GE merkezi ve diğer teknoloji yatırımları kazandırarak büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini, TEKNOFEST ve benzeri etkinliklerle çocuklara ve gençlere potansiyellerini sergileyebilecekleri platformlar sunduklarını hatırlattı.

Dene-yap atölyeleriyle çocuklara teknoloji merakı ve ilgilerini keşfedebilecekleri zeminler oluşturduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şartlar ne olursa olsun ısrarla devam ettirdiğimiz Millî Teknoloji Hamlemiz sayesinde, bugün Türkiye Yüzyılı’nı konuşabilir hâle geldik. Geleceğin dünyasında önemi giderek artan verimlilik ve teknolojide de Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirmekte kararlıyız. İnşallah bunu da son 20 yıldır olduğu gibi yine kamusu, özeli, üniversitesi ve öğrencisiyle birlikte 85 milyon olarak hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, fuarın icrasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

Tüm Yorumlar (1)
  • uğur

    vatandaşa karşı adaletli olmak, sizi seçenlerin hayır duasını almak, seçmeyenlerin de hayat anlayışını kabul ederek bi taraf etmemek, küfür etmemek, aşağı görmemek, öyle böyle diyerek ayrıştırıcı olmamak, yurtta sulh cihanda sulh sözünü unutmamak ve bunlarla birlikte cumhuriyetin medeni olma hedefini vizyon olarak taşımaya devam etmek zaten olması gerekenlerdir.. yeni vizyon batı medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak olmalıdır.. onun içinde hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir..

    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.