fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Çubuk’ta Hayvan Katliamı… Demirbaş’dan Açıklama

Çubuk’ta Hayvan Katliamı… Demirbaş’dan Açıklama

Yenimahalle’de geçtiğimiz günlerde 16 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesinin ardından bugün de Çubuk ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yakınlarındaki boş arazide onlarca köpeğin çöp torbalarına konulmuş halde bulunduğu bildirdi.

Yenimahalle ilçesinde, geçtiğimiz günlerde 16 sokak köpeği zehirlenerek öldürülmesinin ardından sokak köpekleri hakkında bir haber de Çubuk ilçesinden geldi. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneğinden (HAYKURDER) yapılan yazılı açıklamaya göre, Çubuk ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yanındaki boş arazide siyah çöp torbalarına konulmuş halde onlarca köpeğin cesedi bulundu.

Çok sayıda hayvanseverin ve dernek temsilcilerinin haberi alır almaz olay yerine gittiğini belirten HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, köpeklerin poşetlere konularak boş araziye atıldığını kaydetti.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, ilçemizde yaşanan üzücü olayın ardından bir açıklama yaparak, olayın aydınlanması ve sorumluların bulunmasının takipçisi olacağını söyledi.

İlgili kurumlarla birlikte belediyenin tüm birimlerinin bu vahşetin ortaya çıkarılması için seferber edildiğini belirten Başkan Demirbaş, hiç bir canlının öldürülmesinin kabullenilemeyecek bir durum olduğunu kaydetti.
Konuyu yakından takip ettiklerini ve belediyenin tüm birimlerini olayı öğrenir öğrenmez görevlendirdiğinin altını çizen Başkan Demirbaş, ekiplerin ilçe genelinde araştırma yaptığını ifade etti.

“16’SI YAVRU 26 KÖPEK…”

Bir daha böyle üzücü olayların yaşanmamasını dilediklerini aktaran Başkan Demirbaş, şunları söyledi:
“Bu vahşet bizi derinden üzmüştür. Vicdana sığmayan bu olayda 16’ısı yavru 26 köpeğin öldürüldüğü tespit edilmiştir. Olayın aydınlanması için ekiplerimizi çeşitli inceleme ve araştırma yapmak için derhal görevlendirdik. Ayrıca talebimiz üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı 9. Bölge Müdürlüğü yetkilerince otopsi için gerekli çalışma başlatıldı. İlçe savcılığımız olayla ilgili soruşturma başlattı. Veteriner ekiplerden aldığımız ilk bilgilere göre köpek ölülerin üzerinde koku ve larvaların olduğu, olay yaklaşık 10-15 günlük olduğu tahmin ediliyor. Bu konuda soruşturma nereye ulaşacaksa, kime ulaşacaksa tüm sorumlular hakkında idari ve yasal işlem yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. İlgili kurumların soruşturmaları sonuçlanınca bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çubuk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı