1. Haberler
  2. Yenimahalle
  3. Çubuklu Besici Satışa Çıkardı: 1 Tonluk ‘Tosun Paşa’ 250 Bin TL’ye alıcısını bekliyor

Çubuklu Besici Satışa Çıkardı: 1 Tonluk ‘Tosun Paşa’ 250 Bin TL’ye alıcısını bekliyor

featured
service

180 çadırın kurulduğu 2 bin 500 büyükbaş bin 550 küçükbaş hayvanın alana giriş yaptığı Yenimahalle Yakacık Kurban Pazarı’nda 10 binin üzerinde hayvan satışa sunulacak. Kurban Pazarının gözdesi ise 950 kilogramlık Tosun Paşa oldu. Çubuklu besici Hasan Yalama tosunu 250 bin Türk Lirasına satışa çıkardı.

Satıcılar ile vatandaşların el sıkışmaya başladığı Ankara’nın en güvenilir pazarları arasında yer alan Yakacık’a, ülke genelinde yaşanan fiyat artışlarından etkilenen Başkentliler ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Çubuklu Besici Satışa Çıkardı: 1 Tonluk 'Tosun Paşa' 250 Bin TL'ye alıcısını bekliyor 1

Tosun Paşa Alıcısını Bekliyor

Kurban Bayramı süresince ikisi otomatik olmak üzere 8 kesimhane ile dini vecibelerini yerine getirmeye çalışan vatandaşlara hizmet edecek olan Yakacık Kurban Alanı’nda, işinin ehli 100’e yakın kasap, kurban kesimi ve parçalanması için Başkent sakinlerine hizmet edecek. Bayram süresince 20 araçlık et taşıma filosuyla Ankaralılara mutlu bir bayram yaşatmayı amaçlayan Yakacık Kurban Alanı’nda canlı etin kilosu ise 240 TL’den vatandaşlara sunuluyor. 250 kilogramlık bir hayvan ortalama 80 bin liraya alıcısını beklerken Ankara Çubuklu Besici Hasan Yalama da alanın en büyük hayvanlarını 93 no’lu çadırında görücüye çıkardı. Besici Yalama; Ortalama 1 tonluk büyükbaş hayvanları ile büyük kurbanlık arayanlar için 950 kilogramlık Tosun Paşa isimli tosununu 250 bin Türk Lirasına satışa çıkardı.

Çubuklu Besici Satışa Çıkardı: 1 Tonluk ‘Tosun Paşa’ 250 Bin TL’ye alıcısını bekliyor