fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Çubuk Şehir Müzesi Akyurt’a Örnek Olacak

Çubuk Şehir Müzesi Akyurt’a Örnek Olacak

Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanı Hilal Ayık ve beraberindeki heyet Çubuk Şehir Müzesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanı Hilal Ayık, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile Çubuk Şehir Müzesi’nde bulunan tarihi eserleri ve 1402 Ankara Savaşı Panoramasını tek tek inceleyerek, Çubuk tarihi hakkında bilgi aldı.

Akyurt Kaymakamı Osman Altın ve Belediye Başkanı Hilal Ayık’ı müze ziyaretinde Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Olmuş, Belediye Meclis Üyeleri Recep Taş, Selman Yurt, Müze Müdürü Ahmet Bektaş ve Ressam ve Tasarımcı Halil Basri Uluğ karşıladı.

Akyurt’a şehir müzesi kazandırmayı hedeflediklerini kaydeden Ayık, müzelerin kurulma aşamalarıyla ilgili Başkan Demirbaş’tan ve ressam Halil Basri Uluğ’dan bilgi alırken, müzelerde sergilenen eserleri ayrıntılı olarak inceledi.

Şehir müzesine hayran kalan Ayık, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, ‘’Çubuk Şehir Müzesi’ni daha önce gezememiştim. Türkiye’nin birçok yerine gittim. Böylesine canlı, böylesine içten, halkın gönüllü katkıları ile hazırlanmış bir müze ilk defa gördüm. Tarihi binası da çok güzel olmuş. Ayrıca bölgemizin sanatçısı Halil Basri Uluğ da bu müzeye çok güzel eserler kazandırmış.’’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demirbaş ise müzede sergilenen eserlerin çeşitlendirilmesi ve ilçedeki gün yüzüne çıkmamış tarihi eserlere sahip çıkılması hakkında yeni girişimleri olduğunu belirtti.

Şehir müzesindeki incelemelerin ardından Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ve beraberindeki heyet, ressam ve tasarımcı Halil Basri Uluğ’un atölyesine geçerek yaptığı ürünler hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı