fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3542
  %0,51
 • EURO
  10,2027
  %0,92
 • ALTIN
  501,08
  %0,44
 • BIST
  1.462
  %0,56
Çubuk satrançta uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapacak

Çubuk satrançta uluslararası turnuvaya ev sahipliği yapacak

Çubuk ilçesi bu yıl 6’ıncı kez uluslararası satranç turnuvasına ev sahipliği yapacağı belirtildi.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş başkanlığında 6’ıncı Uluslararası Çubuk Belediyesi Açık Satranç Turnuvası düzenleme komitesi toplandı.

Toplantıya, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Nilüfer Çınar Çorlu, Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, Türkiye Satranç Federasyonu Çubuk Temsilcisi Veysel Kılıçarslan, Uluslararası Hakem Celal Aydın,  Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç ve birim müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Demirbaş, Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte Ağustos ayında uluslararası satranç turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.

Son yıllarda ilçede popülerliğinin hızla artıran ve 6 bine yaklaşan lisanslı sporcu sayısı ile en çok yapılan spor branşı olan satrançta Çubuk’un ulusal müsabakaların yanında uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapığını hatırlatan Başkan Demirbaş, amaçlarının gençlerinin arasında dünya şampiyonaları çıkartmak olduğunu kaydetti.

Bu yılda dünyanın bir çok ülkesinden katılacak sporculara ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Başkan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Turnuvalarda, Türkiye’nin yetenekli sporcuları, dünyaca ünlü satranççılarla kendi ülkelerinde yarışma imkanı bulacaklar. Sadece Çubuklu değiş Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcularda madalya kürsüsüne çıkmak için mücadele edecekler. Geçtiğimiz yıl A kategorisi, B kategorisi ve C kategorisinde yaklaşık 887 sporcuyu ağırlamıştık. Aileleriyle birlikte 2 binin üzerinde kişi turnuva için bir hafta ilçemizde misafir etmiştik. İnşallah bu yılda aynı sayılarda misafiri ilçemizde ağırlayacağız. Avrupa’nın en güçlü oyuncuları Türkiye’de yarışacak. Güzel bir organizasyon olması için şimdiden tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için önemli olan sportif ve sosyal faaliyetleri ilçemize kazandırmaya çalışıyoruz.’’

Çubuk’un satranç sporu açısından çok önemli olduğunu dile getiren Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Nilüfer Çınar Çorlu ise, Çubuk’un Türkiye’nin en çok lisanslı satranç sporcusu olan ilçe olduğunu kaydetti. Sporcuların Çubuk’taki turnuvaya tam not verdiklerini anlatan Çorlu, ‘’Artık Çubuk turnuvası kendini isbatlamış bir turnuva oldu. Çubuk’ta düzenlenen turnuvayı dünyanın her yerinden sporcular dört gözle bekliyorlar. Hem sunulan imkanları hem turnuvanın yapıldığı salonların fiziki şartları hem de verilen ödülleriyle ülkemizdeki sayılı turnuvalardan. Biz satranç ailesi olarak sizlere teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çubuk santranç

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı