fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2608
  %-0,11
 • EURO
  10,0287
  %0,24
 • ALTIN
  488,29
  %1,19
 • BIST
  1.427
  %-0,04
Çöpten Çıkan Kütüphanenin Konukları

Çöpten Çıkan Kütüphanenin Konukları

Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinin çöpe atılmış kitapları toplayarak oluşturdukları kütüphanenin konukları bu kez Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi öğrencileri oldu.

 Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi öğrencileri, Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinin çöpe atılmış kitapları toplayarak oluşturdukları kütüphaneyi ziyaret etti.

Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinin, çöp konteynerlerinin yanına bırakılan kitapları özenle biriktirip, dezenfekte etmelerinin ardından oluşturdukları kütüphane ilgi görmeye devam ediyor. Bağışlarla birlikte kitap sayısı 30 bini bulan kütüphaneye ziyaretler sürüyor.

 KÜTÜPHANEYİ ÇOK BEĞENDİLER

Çöpten Kütüphanenin son ziyaretçileri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesi’ne bağlı Kitap Öbeği Çalışma Gurubundan 30 üniversite öğrencisi oldu. Kreşlerdeki minik öğrencilerden üniversite öğrencilerine kadar çok farklı kurumlardan öğrencilerin ziyaret ettiği kütüphaneye gelen Kitap Öbeği Çalışma Gurubu’ndan gençler, işçilerin oluşturduğu kütüphaneyi ilgiyle incelediler. Farklı kitapları inceleyen gençler, seçtikleri kitapları da okumak için almayı ihmal etmediler.

Öğrenciler ayrıca, ulusal ve uluslararası basında birçok kez haber konusu olan kütüphaneye kitap bağışı yaparak destek olmayı amaçladıklarını da belirttiler.

 GRUP TENEKEDEN MİNİ KONSER

Kütüphaneyi gezen üniversite öğrencilerine Çankaya Belediyesince güzel bir sürpriz de yapıldı. Yine temizlik işçilerinin çöpten topladıkları enstrümanlarla oluşturduğu “Grup Teneke” verdiği mini konserle gençlere keyifli anlar yaşattı.

Herkese açık olan kütüphaneye dileyenler, Çankaya Belediyesi Temizlik Şantiyesi, İmrahor Mahallesi, İmrahor Caddesi, No: 51 Çankaya/Ankara adresine kitap bağışında bulunabiliyor, 0 312 496 16 13 numaralı telefonla kütüphaneye ulaşabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı