CHP’li Akıllı’dan 11 belediye başkanına destek

CHP’li Akıllı’dan 11 belediye başkanına destek

ABONE OL
Aralık 29, 2021 11:12
CHP’li Akıllı’dan 11 belediye başkanına destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanına destek açıklaması yaptı.
CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, yayınladıkları ortak deklarasyonla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan haksızlığı reddettiklerini açıkladı, baskılara karşı ‘tek yürek’ mesajı verdi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’dan da başkanlara destek mesajı geldi. CHP’li Akıllı şunları söyledi:

“BUNUN ADI İHANETTİR…”

“Milletle gelen milletle gider. Hep böyleydi bundan sonra da böyle olacak. Bunu en iyi AKP’nin genel başkanı Erdoğan’ın bilmesi gerekir. O nedenle tamamen meşru yollarla, üstelik İstanbul’da iktidarın tüm hüllelerine rağmen iki kez kazanılan belediyelerin kıymetli başkanları, sergiledikleri tavırla, özgün çalışmalarıyla sosyal belediyecilik namına örnek teşkil edecek işler yapıyor, halkı zerre umursamayan iktidara rağmen! Çünkü bu 11 belediyemiz ne zaman halkın yararına çalışmalar yapmak istese AKP’nin meclis üyeleri partilerinin genel başkanının “topal ördek” sözlerine uyarak, millet iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Erdoğan’ın kuyruk acısını anlıyoruz. Ama burada millet için yapılacak bir hizmet varsa bu engellenemez. Bunun adı ihanettir. Tıpkı şimdi sözde İBB’de terör örgütüne yakın kişilerin işe alındığı iddiasını öne attıkları gibi… Varsa böyle bir şey gereğini yapmasını gereken merciler bellidir. Aksi halde yapılanın adı halka ihanettir. Bırakın belediyelerimiz işlerini yapsın, halka hizmet etsin. Sizde köstek olmayın, örnek alın.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.