fbpx
SİZ DE YAZIN...

  • DOLAR
    8,0816
    %-0,30
  • EURO
    9,6914
    %-0,06
  • ALTIN
    451,53
    %-0,72
  • BIST
    1.409
    %2,24
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Milletimize sözümüz var

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Milletimize sözümüz var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Milletimize sözümüz var! Ne olursa olsun, hangi bedel hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın; bu ülkeye gerçek anlamda hakkı, hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı videolu açıklamada, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin haksız yere ve hukuka, Anayasa’ya aykırı şekilde düşürüldüğünü belirtti.

“HAKSIZ YERE MAHKUM EDİLDİ”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:
Enis Berberoğlu’nun milletvekilliği düşürüldü. Haksız yere düşürüldü, hukuka, anayasaya aykırı olarak düşürüldü. Bunu tartışıyoruz. Enis Berberoğlu ne yaptı? Saygın bir gazeteci Enis Berberoğlu, saygın bir siyasetçi. Türkiye’yi bilen, Türkiye’nin koşullarını bilen, tarihini bilen değerli bir insan Enis Berberoğlu. Haksız yere mahkum edildi, adaletsiz yere mahkum edildi. Demokrasinin olmadığı yerde, adaletin olmadığı yerde bu tür olaylarla karşılaşıyoruz.

“BİR BEDEL ÖDENECEKSE O BEDELİ ÖNCE CHP’LİLER ÖDEYECEKTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, koşullar ne olursa olsun, demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti sonuna kadar savunacağız. Daha önce söylemiştim, “Bu memlekete gerçek bir demokrasi gelinceye kadar mücadele edeceğiz. Bu memlekete hak, hukuk ve adalet gelinceye kadar, sonuna kadar mücadele edeceğiz” diye. Ve yine söylemiştim, “Bu mücadelede eğer bir bedel ödenecekse, o bedeli önce CHP’liler ödeyecektir” diye. Enis Berberoğlu o bedeli ödeyenlerden birisidir.

Anayasaya aykırı. Enis Berberoğlu Yargıtay kararından sonra tekrar milletvekili seçildi, Anayasa Mahkemesine başvurdu, haksızlığı oraya götürdü. Adalet istiyordu, hak istiyordu, hukuk istiyordu. Anayasa şöyle söylüyor, 83. maddesi, “Tekrar seçilen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma meclisin yeniden dokunulmazlığını kaldırılmasına bağlıdır.” Bu kadar açık. Bu maddenin gereği yapıldı mı? Bu maddenin de gereği yapılmadı. Çünkü adaletin olmadığı yerde hukuk da olmuyor. Adaletin olmadığı yerde Anayasa da olmuyor. Adaletin olmadığı yerde TBMM vesayetten kurtulamıyor. Adaletin olmadığı yerde yargı vesayet altında.

Ama benim bu millete bir sözüm var. Ne olursa olsun, hangi bedel, hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın bu ülkeye gerçek anlamda hakkı, hukuku, adaleti ve demokrasiyi getireceğiz. Bunda kararlıyız. Bedeli ne olursa olsun, bu bedeli ödemeye de razıyız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı