fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4597
  %0,05
 • EURO
  10,2769
  %0,06
 • ALTIN
  501,87
  %0,15
 • BIST
  1.441
  %-0,25
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Berna Laçin’in oyununun engellenmesine tepki gösterdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun Berna Laçin’in oyununun engellenmesine tepki gösterdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’da Berna Laçin’in oyun sergilemesinin valilikçe “teknik nedenler” gerekçe gösterilerek engellenmesine sert tepki gösterdi.

“KİRLİ ELLER TİYATRODAN ELİNİ ÇEKSİN”

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bunu bazı yöneticiler bilmeyebilir ama Ordu bir kültür sanat, tiyatro, basın ve edebiyat şehridir. Yasakçı zihniyet bu alanlardaki kurumlarımızın tarihine baksınlar bir. Sudan gerekçelerle oyun yasaklamak, oyun iptal etmek Ordu’ya hakarettir. Karanlık zihniyet kirli ellerini kültür ve sanattan, tiyatrodan çeksin. Bu kararı alanlar elbet geldikleri gibi gidecekler, Ordu’da sevginin dili, saygının dili kültür ve sanat yaşayacak. Tiyatro yasaklayanlarla kitap yakanlar aynı zihniyettedir. Oyun yasaklayanlar da kitap yakanlar da tarihin çöplüğüne gitti. Herkes bunu bilsin” dedi.

Torun, “zaten bu yasak da sökmemiş, valiliğin vermediği salonu özel bir işletmemiz vererek Ordu halkının tiyatroyla buluşması sağlanmıştır. Ordu’ya yakışan da budur. Yasakçı zihniyeti kınıyor, cesur işletme sahibine, büyük sanatçı Berna Laçin’e kadınlar günü dolayısıyla Ordu’da oyun sergilediği için teşekkür ediyorum. Ordu Barosu’nu hem oyunu Ordu’ya davet ettiği için hem de oyunun sergilenmesi için aldığı kararlı tutum için tebrik ediyorum” diye konuştu.

Torun, Ordu’da oyun iptal edilmesinin kabul edilebilir hiç bir yanı olmadığını, oyun iptali için gösterilen gerekçenin de inandırıcı olmadığını söyledi. Torun sözlerine şöyle devam etti: “Ordu Barosu, yaklaşık 2 ay önce ‘Hayal Satıcısı’ adlı oyunu sergilemek isteğiyle valiliğe başvurup salon istemiştir.  Ordu Kültür Müdürlüğü Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nin büyük salonunun uygun olduğunu bildirmiş ve gerekli prosedürler tamamlanarak bilet satışları gerçekleşmiştir. Oyunun sergilenmesine bir gün kala, salonun ışıklarının arızalandığı bildirilmiş ve salon iptal edilmiştir. Buna inanmak mümkün değil. Böyle korkakça gerekçelerle iptal yoluna gitmektense açıkça yasakladığını bildirsene. Bu Ordululara saygısızlık, kadın hakları günü dolayısıyla kadınlarla ilgili oyunun yasaklanması kadınlara düşmanlıktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı