fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5453
  %0,45
 • EURO
  8,9991
  %-0,19
 • ALTIN
  412,95
  %0,74
 • BIST
  1.542
  %0,26
Çankaya’dan Kızılay’da Asfalt Çalışması

Çankaya’dan Kızılay’da Asfalt Çalışması

 

Çankaya Belediyesi Ankara’nın merkezi konumundaki Kızılay’da başlattığı yaya bölgesi yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ederken bir yandan da sokakları asfaltlıyor.

Çankaya Belediyesi ilçenin merkezi konumundaki Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmaları ile Kızılay’ın çehresini değiştirirken bölgenin en yoğun kullanılan sokakları da asfaltlıyor. Program dahilinde çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi Sümer 1, Menekşe 2, Ihlamur ve Elgün sokaklarda tam kaplama asfalt serimini tamamladı.

Ankara’nın merkezi konumundaki Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmaları ile bölgenin yepyeni bir görünüm kazandıracak olan Çankaya Belediyesi, sokakları da asfaltlayarak gündüz nüfusu 2,5 milyonu bulan Kızılay’ı daha yaşanılır hale getiriyor.

Göreve geldiği günden bu yana Çankayalılara verdiği sözleri bir bir yerine getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çankayalılara ‘Çankaya’nın asfalt ve kaldırım sorunu kalmayacak’ sözünü vermiştim. Bugün bu sözümü yerine getirmenin gururunu yaşıyorum. Diğer ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın da geldiği Kızılay’da başlattığımız çalışma ile bölgeyi  herkesin imrenerek bahsedeceği bir yer haline getireceğiz” diye konuştu.

 DURAĞIMIZ DAHA GÖRÜNÜR OLDU

Çankaya Belediyesinin asfalt çalışması gerçekleştirdiği yerlerden Menekşe 2 Sokakta, 1990 yılından beri taksicilik yapan 54 yaşındaki Şaban Alsaç, taksi durağı ile aynı adı taşıyan sokaklarında başlatılan asfalt çalışmasının işlerini olumlu yönde etkileyeceğini söyledi. Zamanla tahribata uğradığı için bozulan yollarda müşterilerin gidip gelmekte zorluk yaşadığını ama asfaltla birlikte bu sorunun da ortadan kalkacağını belirten Alsaç, “Taksi durağımız daha görünür hale geldi. Başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı