fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,7540
  %0,40
 • EURO
  10,3892
  %-0,08
 • ALTIN
  496,61
  %-0,10
 • BIST
  1.391
  %-1,63
Çankaya’da Kurslara Devam

Çankaya’da Kurslara Devam

Çankaya Belediyesi, Çankaya Evlerinde vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Farklı branşlarda düzenlenen onlarca kurstan yararlanan Çankayalılar hem hobilerini geliştirme hem de bu zor günlerde sosyal hayatın içinde olma imkanı buluyorlar.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 21. Yüzyılın Halk Evleri olarak nitelediği Çankaya Evlerinde eğitimler devam ediyor. Hobi, kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarından çok sayıda vatandaş yararlanıyor. Örgü oyuncaktan pastacılığa, müzik enstrümanından deri işçiliğine kadar birçok farklı branşta verilen eğitimler vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.

Hem hobileri geliştirmek hem de meslek edinmek amaçlı kurslar, pandemi koşulları dikkate alınarak yapılıyor. Maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulandığı eğitimlere katılımcı sayısı sınırlı kontenjanda tutuluyor.

YENİ ÇANKAYA EVLERİ GELİYOR 

Pandemi döneminde Çankaya Evlerini uzun bir süre kapatmak zorunda kaldıklarını, eğitimleri online sürdürdüklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Halkımızın kişisel gelişimine katkı sunan, meslek edinmesini sağlayan kurslarımız yüz yüze eğitimin tekrar başlamasıyla sınırlı sayıda yapılabiliyor. Normal dönemde yılda 50 bin yurttaşımıza çeşitli branşlarda eğitim imkanı sunduğumuz Çankaya Evlerimizin sayısını pandemi döneminde yaptığımız yatırımlarla çoğaltıyoruz. Yapımı devam eden Yıldız, Öveçler ve Türkan Saylan Çankaya Evlerimizin yanı sıra bu yıl temelini atacağımız Çankaya Evlerimizle daha fazla yurttaşımızın yararlanmasını hedefliyoruz. Normale dönmek ve tekrar bir arada olabileceğimiz günlere kavuşmak için tüm halkımızı maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını ve mecbur kalmadıkça evden çıkmamalarını önemle hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı