1. Haberler
  2. Çankaya
  3. Çankaya’da Kadın Emeği Festivali! İşte Festival Programı

Çankaya’da Kadın Emeği Festivali! İşte Festival Programı

featured
service

Çankaya Belediyesi tarafından kadınlara gelir desteği sağlamak amacıyla düzenlenen “Kadın Emeği Festivali” bu yıl 7. kez Başkentlilerle buluştu. Festival, 5 Temmuz’da Uğur Mumcu Parkı’nda başladı Festival kapsamında 6 Temmuz günü İPop Konseri, 7 Temmuz’da ise Sena Şener Konseri gerçekleşecek.

Kadın Emeğini Görünür Kılmak

Çankaya Belediyesi’nin toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmek ve kadın emeğini görünür kılmak amacıyla hayata geçirdiği Kadın Emeği Festivali, “Elimin Emeği Evimin Ekmeği” projesi kapsamında gerçekleştirildi. Festivalin amacı, kadınlara gelir desteği sağlarken, kadın emeğini toplumda daha görünür kılmak. 5 Temmuz’da Uğur Mumcu Parkı’nda başlayan festival, her yaştan Başkentliyi ağırlıyor.

180 Kadın Ürünlerini Görücüye Çıkardı

Festivalin ilk gününde bir araya gelen 180 kadın, kendi el emeği ürünlerini kurdukları 180 stantta satışa sundu. Yağmurlu havaya rağmen stantları ziyarete gelen Çankayalılar, el emeği ürünlere destek verirken, festivalin sunduğu konserlerle de keyifli anlar yaşadı. DJ Performans ve Retro Queen grubunun sahne aldığı etkinlikte, çocuklar da yüz boyama standında eğlenceli karakterlere dönüşerek müzikli maskotlarla dans ettiler.

Stantlar festival boyunca 12.00-21.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günlerinde ise çocuklara yönelik bubble show, kukla gösterisi, müzikli maskotlar ve yüz boyama etkinlikleri 13.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek.

İPop ve Sena Şener Konseri Ne Zaman?

Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen festivalin takvimi ise şöyle:

6 Temmuz Cumartesi

  • 13.00-14.00: Bubble Show
  • 14.00-15.00: Yoga
  • 16.00: On’lar Acapella Konseri
  • 20.00: İPop Konseri

7 Temmuz Pazar

  • 13.00-14.00: Bubble Show / Kukla Gösterisi
  • 14.00-15.00: Fit Dance
  • 17.00-18.00: Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu
  • 20.00: Sena Şener Konseri
Çankaya’da Kadın Emeği Festivali! İşte Festival Programı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.