fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Çankaya’da Dil Öğrenmek İndirimli

Çankaya’da Dil Öğrenmek İndirimli

Çankaya Belediyesinin gençlere yönelik hizmetlerinden biri olan Yabancı Dil İndirim Protokolü kapsamında dil öğrenmek isteyenler için mevcut protokol yapılan 12 dil eğitim merkezine 4 merkez daha eklendi. İndirimli dil eğitimi hizmetinden yararlanmak isteyenlerin nüfus cüzdanı ile başvurmaları yeterli oluyor.

 

Çankaya Belediyesi gençlerin yabancı dil öğrenebilmesi için protokol imzaladığı dil eğitim merkezlerinin sayısını arttırdı. Toplam 16 yabancı dil eğitim merkezi ile indirim protokolü imzalayan Belediye, devlet üniversitelerinden mezun olan ya da öğrenci olan 18-30 yaş arası Çankayalıların yüzde 60’a varan indirimden yararlanmasını sağlıyor. İndirimli eğitimden yararlanmada sadece nüfus cüzdanı ile başvurunun yeterli olmasının yanı sıra Belediye yaptığı görüşmelerde protokol kapsamını da genişletti. Yabancı dil okullarına bağlı kolej ve temel liselerde de indirim uygulanıyor.

 16 YABANCI DİL EĞİTİM İLE PROTOKOL

Sosyal demokrat belediyecilik adına birçok projeyi hayata geçiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yabancı dili akademik düzeyde öğrenmek isteyen 18-30 yaş arası gençlerin profesyonel dil okullarındaki eğitimden indirimli yararlanmasına da destek veriyor. 16 yabancı dil okulu ile imzaladığı protokol çerçevesinde gençlerin eğitimine katkı sunmayı önemsediklerini dile getiren Alper Taşdelen, “Çankaya Evlerimizde de dileyen vatandaşlarımız yabancı dil öğrenme imkanı bulabiliyor. Biz Çankaya Evlerimizde bu hizmeti ücretsiz veriyoruz. Gençlerimiz daha akademik düzeyde dil öğrensinler diye dil eğitimi veren merkezlerle görüşerek indirim almalarını sağalamaya yönelik adım attık. Gençlerimizin gerek kültürel gerekse iş yaşamlarında çok ihtiyaç duyacakları yabancı dil öğreniminde yüzde 60’a varan indirim almalarına katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Çankaya Belediyesinin yabancı dil okulları ile yaptığı işbirliği kapsamında indirimli yabancı dil eğitimleri için başvurular, Çankaya Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü A2 Blok Kat 5’e yapılabiliyor. Protokol yapılan kurumların indirim oranlarına ise www.cankaya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çankaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı