1. Haberler
  2. Çankaya
  3. Çankaya Belediyesi’nden Temizlik Seferberliği

Çankaya Belediyesi’nden Temizlik Seferberliği

featured
service

Çankaya Belediyesi, daha temiz ve sağlıklı bir kent için kapsamlı temizlik çalışmalarına devam ediyor. Belediye ekipleri, konteyner, yol ve pazar yeri yıkamanın yanı sıra, her gün yüz binlerce insanı ağırlayan Başkent’in sembol caddelerinde de detaylı temizlik yapıyor.

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent sağlığını sürdürülebilir hale getirmek için gece gündüz çalışıyor. Belediye, ilçe sınırları içerisindeki 123 mahallede, 1.016 personel ile 7/24 hizmet veriyor. Yaz mevsimiyle birlikte artan böcek ve haşere popülasyonunun önüne geçmek ve oluşacak kötü kokuları engellemek amacıyla semtlerde bulunan yer altı ve yer üstü çöp konteynerlerini temizleyerek, ilaçlama yapıyor.

Pazar Yerleri De Yıkanıyor

Konteyner temizliği ve ilaçlama faaliyetlerinin yanı sıra cadde ve sokakları da atıklardan arındıran Çankaya Belediyesi, daha sağlıklı bir kent için çalışıyor. Rutin sokak temizliğinin yanı sıra ekipler, semt semt ve mahalle mahalle toplu temizlik çalışması yaparak açık ve kapalı pazar yeri yıkamasından, ibadethanelerin temizliğine, okulların bahçe temizliğinden yol ve pazar yeri yıkamaya kadar geniş bir çalışma programı dahilinde hizmet veriyor.

Ana Caddeler Yıkanarak Temizleniyor

İlçe sakinlerinin daha sağlıklı bir kent ortamında yaşayabilmesi için günlük olarak yoğun bir temizlik programını uygulayan belediye, özellikle vatandaşların sık kullandığı ana caddeler ve sokaklarda çalışmalara gece geç saatlerde başlıyor. Çankaya Belediyesi, Bahçelievler 7. Cadde, Tunalı Hilmi Caddesi ve Esat Caddesi’nde haftada bir gün komple yıkama ve temizlik çalışması yapıyor. Belediye, her gün ilçenin dört bir yanında yürüttüğü çalışmalarla temiz bir Çankaya için tüm birimleriyle seferber oluyor.

Çankaya Belediyesi’nden Temizlik Seferberliği
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.