fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4160
  %0,65
 • EURO
  9,0294
  %0,60
 • ALTIN
  442,24
  %-0,12
 • BIST
  1.542
  %-0,59
Çankaya Belediyesi kurban satış ve kesim alanlarını ilaçlıyor

Çankaya Belediyesi kurban satış ve kesim alanlarını ilaçlıyor

Çankaya Belediyesinin salgın hastalıkla mücadele çalışmaları sürüyor. Yeni tip koronavirüs  Covid-19’un  pandemi ilan edilmesinden itibaren ilçe genelinde çalışmalarına başlayan Çankaya Belediyesi, sağlık kuruluşlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Belediye, Kurban Bayramı dolayısıyla da Mühye’deki kurban satış ve kesim alanında da dezenfeksiyon çalışmalarını arttırdı.  

Çankaya Belediyesi, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadeleye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni koronavirüsü ‘pandemi’ ilan etmesinin ardından çalışmalarını ilçe genelinde sürdüren Çankaya Belediyesi,  aile sağlığı merkezleri ve eczaneler başta olmak üzere, vatandaşların yoğun olarak kullandığı her alanda dezenfeksiyon çalışması yapıyor.  

Kamusal alanlarda dezenfeksiyon işlemi yapan Çankaya Belediyesi, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları, aile sağlığı merkezleri, eczaneler, çöp konteynerleri, okullar, camiler, berber ve kuaför salonları, taksi ve taksi durakları ile halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda virüslerin bulunma ihtimaline karşı çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.   

Salgın hastalık konusunda duyarlı davranan Çankaya Belediyesi, işlemleri için belediyeye gelen vatandaşların ve personelin sağlığı için de önlemlerini aldı. Hoş Geldiniz Masası, Mali Hizmetler Müdürlüğü gibi birimlerde masalara ve gişelere, mesafeyi koruyan siperler yerleştirdi.   

KURBAN KESİM ALANINDA TEDBİRLER ALINDI  

Çankaya Belediyesi, Mühye’de bulunan kurban satış ve kesim alanında da vatandaşların sağlığı için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra salgın hastalık tedbirleriyle bayrama hazırlanan Çankaya Belediyesi, çadırlar arası 2 metre mesafeyi koruyarak 109 çadır kurdu. Çadırlara dezenfektan, kolonya ve maske bulundurma zorunluluğu getirildi. Alıcı ile satıcı arasında pazarlık için tokalaşmanın yapılamayacağı kurban kesim alanına gelecek aile 4 kişiyle sınırlandırıldı. Caraskalda yapılacak kesimlerin yanı sıra yerde kesim yapılacak her bir kurban için 16 metrekarelik alan çizilerek, iki kesim alanı arasına 2 metre mesafe konulacak. Vatandaşlar alana tek kapıdan, ateş ölçümü, maske kontrolü yapılarak ve dezenfektan kullandırılarak alınacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı