fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4437
  %-0,69
 • EURO
  10,2355
  %-0,34
 • ALTIN
  498,45
  %-0,17
 • BIST
  1.441
  %-0,25
“Büyükşehirle Uyumsuzluk Ortadan Kalkacak”

“Büyükşehirle Uyumsuzluk Ortadan Kalkacak”

İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, ilçeye “Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi” kurulacağını belirterek bugüne kadar yaşanan sorunların ortadan kalkacağını belirtti.

Asfalt, ulaşım, su, imar, sokak hayvanları gibi bir çok konuda Büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında uyum ve yetki sorunu olduğunu belirten İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, Mansur Yavaş ve İyi Partili belediye ile bu sorunların ortadan kalkacağını dile getirdi. Ünür, “Bugün sokak hayvanları bölgemizin en büyük sorunu haline geldi. Sokak hayvanları ile ilgili olarak toplama görevi ilçe belediyelerinde, barınma ve beslenme gibi sorumluluklar ise Büyükşehir belediyesinde. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasında bugüne kadar ortak bir çözüm geliştirilemedi. Buna benzer çözümü basit sorunlar uyumsuzluk nedeniyle çözüme kavuşturulamıyor. “Büyükşehir Koordinasyon Merkezi” kurarak bu tür basit sorunları tek tek aşacağız” ifadelerini kullandı.

‘ASFALT KATILIM PAYI’ PARALARI İADE EDİLECEK
Bugüne kadar asfalt atılsın atılmasın vatandaşın mülküne asfalt katılım payı ödenmediği için şerh konulduğunu dile getiren Ünür, “Mansur Başkanımız bu konuda da vatandaşımızın mağduriyeti doğrultusunda bundan sonra asfalt katılım payının alınmayacağını ve iade edileceğini belirtti. Vatandaşlarımızın her biri vergi mükellefi, bu vergiler asli hizmetlerin yerine getirilmesi için toplanıyor. Asfalt atılsın atılmasın asfalt katılım payı alındı. Bu yanlıştan dönülecek. Yine doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesi ile bunun için ödenen ücretlerde vatandaşlarımıza iade edilecek.

İTFAİYENİN TAŞINMASI BÜYÜK HATA
İlçemizde Büyükşehir Belediyesine dahil olmadan önce itfaiye merkezimiz vardı. Bugün itfaiye noktası Esenboğa Yolu üzerine kaydırıldı. Büyük bir yanlış yapıldı, acil müdahalede bulunması gereken itfaiye ekibi 20 dakika içerisinde ancak yangına müdahale edebiliyor. İtfaiyelerin şehir merkezlerinde bulunması gerekir.

İLETİŞİM PROBLEMİ ORTADAN KALKACAK
Vatandaş hangi konuda nereye başvuracağını bilemiyor. İmar, ulaşım, su, asfalt, doğalgaz, kaldırım gibi bir çok konuda vatandaş Büyükşehir ve ilçe belediyesine başvurduğunda da her iki tarafta sorumluluğu diğer tarafa atıyor. Vatandaş hem bürokrasi ile uğraşıyor, hem de sorununu çözüme kavuşturamıyor. Koordinasyon merkezi aracılığı ile tüm bu iletişim problemleri ortadan kalkarak çözüme odaklanacağız.” dedi.

PERSONEL İŞİNİ SEVEREK YAPACAK
Peronelin işini severek yapacağını söyleyen Ünür, “Bundan sonra vatandaşımızın yol ve kaldırım gibi şikayetleri olmayacak. Akyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturacağımız  ekibimiz düzenli olarak yol ve kaldırım kontrolünü sağlayarak sorunları giderecek. En düşük personel maaşı 2 bin 500 TL olacak, personelimizin görüşlerine ve bilgilerine değer verilecek. Personelimizde işini severek yapacak. Zorunlu ve zaruri hizmetler ihtiyaç ve sorun olmaktan çıkacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı