fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4538
  %-0,57
 • EURO
  10,2677
  %-0,02
 • ALTIN
  499,91
  %0,12
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Büyükşehir’in Kent İçi Turlarına Büyük İlgi

Büyükşehir’in Kent İçi Turlarına Büyük İlgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentliler için düzenlediği kent içi turistik gezilerine aksatmadan devam ediyor.

Yıl boyunca üstü açık ve kapalı otobüslerle gerçekleştirilen ücretsiz şehir turlarına yoğun ilgi gösteren Başkentlilerin son durağı Çamlıdere ilçesi oldu.

          Başkentlilere sunduğu kültürel ve sosyal hizmetlerle dünyaya örnek olan Ankara Büyükşehir Belediyesinin Çamlıdere gezisine katılan Başkentliler, ilçenin  tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini gezerek unutulmaz bir gün yaşadılar.

TARİHİ YERLER, MÜZELER VE DAHASI…

         Ankara’yı daha yakından tanımak isteyen vatandaşları otobüslerle her gün şehir içinde de ücretsiz yolculuğa çıkaran Büyükşehir’in gezi programında; peyzaj çalışmalarıyla dikkat çeken rekreasyon alanlarından restore edilerek yeni bir görünüm kazanan tarihi yapılara, geçmişin izlerini taşıyan müzelere kadar birçok yer bulunuyor.

         İklim koşullarına bağlı olarak yazın açık kışın da kapalı otobüslerle gerçekleştirilen geziler kapsamında Anıtkabir başta olmak üzere Beypazarı, Çamlıdere, Kızılcahamam gibi yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ilçelere de turlar düzenleniyor.

KENT GEZİSİ’NDE SIRA ÇAMLIDERE’DE

         Şehrin tarihi ve turistik yerlerini uzman rehberler eşliğinde daha yakından tanıma şansını yakalayan vatandaşlar, bu gezilere bireysel ya da grup halinde katılabiliyorlar.

         Kent Gezisi kapsamında her gün farklı tarihi ve doğal güzellikleri görme imkanı yakalayan Başkentlilerin Çamlıdere gezisine yaklaşık 40 kişiden oluşan bir grup katıldı.

          Çamlıdere’de Hayvan Müzesi, Kültürevi Kınaevi, Terazi Müzesi, Şeyh Ali Semerkandi Müzesi ve Türbesi ve Oyuncak Müzesini gezme imkanı yakalayan Başkentliler, Çamlıdere’nin muhteşem doğal güzelliklerini çektikleri fotoğraf kareleriyle anılarına eklediler.

 GEZİLERE İLGİ BÜYÜK

         Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen şehir turlarından yararlanan vatandaşlardan, kendilerine sunulan bu imkandan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Bu geziler sayesinde Ankara’mızın tüm güzelliklerini tanıma fırsatı buluyoruz” diyerek ortak düşüncelerini dile getirdiler.

         Çamlıdere ilçesine düzenlenen geziye katılan 65 yaşındaki İhsan Gökkaya: “Büyükşehir Belediyesinin gezi turuna ilk katılıyorum. Çok sevdim. Bugün Çamlıdere’yi gezdik. Diğer ilçeleri de gezmek istiyorum Çok memnun kaldım” derken, 60 yaşındaki Leyla Akkaya da, “Büyükşehir Belediyesinin turlarına her sene katılıyorum. Daha önce birçok ilçeyi gezdim. Polatlı ve Kızılcahamam’ı da gezmek istiyorum. Bu gezlerden çok memnunum. Bize bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 BAŞVURULAR ALO 153 MAVİ MASA’YA

         Kent Gezilerine katılmak isteyen vatandaşlar, istedikleri zaman Alo 153 Mavi Masa’yı arayarak başvuru yapabilir ve Büyükşehir Belediyesinin bu ücretsiz sunduğu hizmetten yararlanabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı