DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4101930,87%
Ankara
22°

AÇIK

05:13

İMSAK'A KALAN SÜRE

Büyükşehir’den açıklama: Kurumumuz hiç bir kumpasın esiri olmayacak
  • Ufuk Gazetesi
  • ANKARA
  • Büyükşehir’den açıklama: Kurumumuz hiç bir kumpasın esiri olmayacak

Büyükşehir’den açıklama: Kurumumuz hiç bir kumpasın esiri olmayacak

ABONE OL
Kasım 5, 2020 09:37
Büyükşehir’den açıklama: Kurumumuz hiç bir kumpasın esiri olmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ASKİ tarafından yapılan sayaç ihalesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi. Ankara’da 420 bin kartlısu sayacaının bulundupu 380 bininin ise tek bir firmaya ait olduğu belirtilen açıklamada, yapılan ihaleye bu firma ile ilintili olduğu düşünülen tek bir firmanın katılım gösterdiği vurgulandı.

Yaklaşık maliyetin oldukca üzerinde bir fiyatın ASKİ’ye dayatıldığı ifade edilen açıklamada, “Bahsi geçen firmanın sunduğu teklifi kabul etmemizin, Ankaralılara sözümüz olan dürüst yönetim anlayışı ile şeffaflık, hesap verebilirlik ve en uygun maliyet ilkelerimizin inkârı anlamına geleceğini bilmekteyiz. Bu nedenle firma yetkilileri 28 Eylül 2020 günü çalışma toplantısına davet edilmiştir. Açıklanan toplantıya firma tarafından katılım sağlanmamıştır” denildi.

“Kamu kaynakları hiçbir şekilde israf edilmeyecek, tüyü bitmemiş yetimin hakkı hiç kimseye yedirilmeyecektir” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın tam metni şu şekilde; “ASKİ’ye kayıtlı yaklaşık 420 bin kartlı su sayacından 380 bini tek firmaya ait olup, bu sayaçların bakım ve onarım işlemleri uzun süredir aynı firma tarafından yapılmaktadır. Bakım ve onarım çalışmalarından kaynaklı aksaklıklar yıllardır halkımızda büyük memnuniyetsizliklere yol açmasına rağmen eski yönetimler döneminde maalesef sorun çözülmemiştir.

Son olarak, sayaçlarla ilgili yapılan açık ihalede bu firma ile ilintili olduğu değerlendirilen yalnızca bir firma tarafından teklif sunulmuş, yaklaşık maliyetin oldukça üzerinde bir fiyat ASKİ’ye dayatılmıştır. Bahsi geçen firmanın sunduğu teklifi kabul etmemizin, Ankaralılara sözümüz olan dürüst yönetim anlayışı ile şeffaflık, hesap verebilirlik ve en uygun maliyet ilkelerimizin inkârı anlamına geleceğini bilmekteyiz. Bu nedenle firma yetkilileri 28 Eylül 2020 günü çalışma toplantısına davet edilmiştir. Açıklanan toplantıya firma tarafından katılım sağlanmamıştır.

“DAYATMALARI KABUL ETMEYECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin bu konudaki tavrı açık ve nettir: Kamu kaynakları hiçbir şekilde israf edilmeyecek, tüyü bitmemiş yetimin hakkı hiç kimseye yedirilmeyecektir. Bu yüzden dayatmaları kabul etmeyeceğimizi bir kez daha açıkça vurguluyoruz. Kurumumuz hiçbir kumpasın, tekelciliğin ve çıkar gruplarının esiri olmayacak; garip gurebanın dişinden tırnağından artırarak ödediği her kuruşun hesabını yapacaktır. Ortada bu kadar borçlu bir Belediye varken, vatandaşlarımız açlık ve geçim sıkıntısı içerisindeyken, üzerine bir de zorlu bir pandemi süreci yaşanıyorken kimseye asla taviz verilmeyecek, kamu malı hiçbir tüccarın konforu için peşkeş çekilmeyecektir.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Kartlı sayaç bakım onarım hizmetlerini ASKİ’nin kendi imkânlarıyla gerçekleştirmek ve tek bir firmaya mahkûmiyetin yaşanmayacağı sayaçlarla değişim yapmak için gerekli tedbirleri hızla almaktayız. Abonelerimizin yıllardır yaşadığı sıkıntıların giderilmesi ve daha kaliteli hizmetin sunulması için çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekte, arıza başvurularına zaman mefhumundan bağımsız bir şekilde hızla müdahale sürecini sürdürmekteyiz.

Bu geçiş sürecinde yaşanabilecek gecikmeler için özür diliyor; milletimizin hakkını, hukukunu ve parasını korumak amacıyla aldığımız kararları tüm Ankaralıların anlayışla karşılayacağına inanıyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.