fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5436
  %0,43
 • EURO
  8,9957
  %-0,23
 • ALTIN
  412,12
  %0,54
 • BIST
  1.542
  %0,26
Büyükşehir’den 5 Günde 7 İhale

Büyükşehir’den 5 Günde 7 İhale

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “şeffaf belediyecilik” anlayışıyla başlattığı ihalelerde canlı yayın uygulaması devam ediyor.

Kameraların karşısında düzenlenen Büyükşehir Belediyesi hizmet ve mal alım ihaleleri herkese açık şekilde gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi son 4 günde arka arkaya yaptığı 6 ayrı mal ve hizmet alım ihalesini sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı.

BEŞ GÜNDE TOPLAM 7 İHALE

İlk olarak 10 Haziran’da ASKİ Genel Müdürlüğü Atık Su Arıtma Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve canlı olarak yayınlanan 198 bin 386 TL maliyeti olan “45 Kalem Temizlik Malzemesi Alım İşi” ihalesine 5 firma katıldı. 12 Haziran’da ASKİ Genel Müdürlüğü Su Arıtma Daire Başkanlığı tarafından Organik Karbon Ölçüm Cihazı için gerçekleştirilen “2 adet Online TOC Ölçüm Cihazları Alım İşi”ne 3 firma katılırken, toplam maliyeti yaklaşık 665 bin 97 TL olan ihale de kameralar karşısında gerçekleşti.

BİR GÜNDE 4 İHALE ARKA ARKAYA

13 Haziran’da ise farklı saatlerde dört ayrı ihale arka arkaya gerçekleştirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “İtfaiye Personeli Resmi Kıyafet Alım İşi”ne 2 firma katılırken, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve yaklaşık maliyeti 203 bin 333 TL olan “BELMEK Sergisi Düzenlenmesi Alım İşi”ne de 2 firma teklif sundu.

EGO Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı’nın yaklaşık maliyeti 1 milyon 218 bin TL olan “33 Kalem Yedek Parça Alım İşi” ihalesine 11 firma katıldı. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan aynı günde son ihale ise Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın yaklaşık maliyeti 1 milyon 640 bin 720 TL olan ve 2 firmanın katıldığı “Araç ve İş Makineleri Kiralaması İşi” ihalesi oldu.

ŞEFFAFLIK İLKESİ TÜM BİRİMLERDE YAYGINLAŞACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube, Facebook ve Twitter adresleri üzerinden canlı yayınlanan ihaleler önümüzdeki günlerde de devam edecek. 14 Haziran Cuma günü de Ego Genel Müdürlüğü Otobüs Daire Başkanlığı “Temizlik Sarf Malzemesi Alım İşi” ihalesinin de yayınlanmasıyla beş günde 7 ihale arka arkaya canlı olarak yayınlanmış olacak.

SONUÇLAR DA GÜVENİLİR ORTAMDA GÖRÜNTÜLENİYOR

Güvenilir ortamda ve canlı yayınlarla gerçekleşen ihalelere yoğun ilgi gösteren firma sahipleri sonuçları Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden takip ederken, İhale Komisyonları firma tekliflerini değerlendirdikten sonra en uygun teklifi veren firmaları EKAP üzerinden açıklıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı