BUÜ’den Mudanya’ya akademik destek

BUÜ’den Mudanya’ya akademik destek

ABONE OL
Ocak 2, 2022 11:00
BUÜ’den Mudanya’ya akademik destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ); eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel anlamda destek vermek amacıyla Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı.

BURSA (İGFA) – BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal arasında imzalanan protokol çerçevesinde Üniversite tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ilçedeki eğitim kurumlarına akademik destek verilmesi kararlaştırıldı.

EĞİTİM KURUMLARINA BİLGİ BİRİKİMİ AKTARILACAK

Protokol ile Üniversitenin akademik ve bilimsel deneyiminin, Mudanya’daki eğitim kurumlarına aktarılacağını vurgulayan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, aynı zamanda sosyal ve kültürel etkileşimin de sağlanabileceğini kaydetti.

Üniversitelerin temel görevleri arasında toplumla ilişkilerin geliştirilmesi hususunun bulunduğuna işaret eden Prof. Dr. A. Saim Kılavuz; “Üniversitemiz; sadece bilgi üretmek ve bunu öğrencilerine aktarmaktan ziyade, içerisinde bulunduğu şehrin gelişimine katkı vermeyi de hedefliyor. Bu doğrultuda Bursa’daki tüm kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yapmaya özen gösteriyoruz. Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden gelen istek doğrultusunda da böyle bir işbirliği protokolü imzalıyoruz. Her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal ise desteklerinden ötürü Üniversite yöneticilerine teşekkür etti. İlçede özel ve devlete bağlı yaklaşık 90 eğitim kurumunun bulunduğunu açıklayan Müdür Topal, işbirliğinin gerek akademik ve bilimsel anlamda ilçedeki eğitim kurumlarını güçlendireceğinin altını çizdi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.