Bursa’da eğitime bilimsel bakış

Bursa’da eğitime bilimsel bakış

ABONE OL
Aralık 14, 2021 14:31
Bursa’da eğitime bilimsel bakış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da Büyükşehir ‘in bilimi topluma yayma hedefiyle kente kazandırdığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), ‘Eğitimde Yeni Yaklaşımlar’ konulu sempozyumun dördüncüsünü yoğun katılımla düzenledi.

BURSA (İGFA) – Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlenen ‘Eğitimde Yeni Yaklaşımlar-4’ konulu sempozyum, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uygar Kanlı’nın ‘bilim merkezlerinin öğretme ve öğrenme üzerindeki etkileri konulu’ sunumuyla başladı. Kanlı, bilim merkezlerinin okul dışı öğrenme ortamlarında en başarılı örneklerden biri olduğunu vurguladı.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Samur ise çocuklardaki teknoloji bağımlılığına dikkat çekti.

Samur, “Teknoloji artık hepimizin hayatında. Yeni nesil çocuklar da teknolojinin içerisine doğuyor. Çocukları teknolojiden uzak tutmak yanlış. Anne, baba ve öğretmenler olarak kısıtlama koyabiliriz. Tabletlerde, telefonlarda bunun uygulaması mevcut. Ayrıca okullarda çocukları kutu oyunlarına yönlendirebiliriz. Bir sınıfta 30 öğrenci olsa ve her çocuk farklı kutu oyunu alsa, bu 30 farklı oyun yapar. Çocukları bilimsel, geliştirici oyunlara yönlendirebiliriz” dedi.

Uzm. Özge Selçuk Bozkurt, duyusal ve duygusal öğrenme konusuna değinirken, Dr. Serkan Karaismailoğlu ise hazırlamış olduğu sunum ile katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Konuşmasında beynin işlevlerine, görevlerine değinen Karaismailoğlu, “Her başarının ardında muazzam bedel vardır” diyerek, sözlerini tamamladı.

Sempozyumun sonunda katılım sağlayan konuşmacılara, Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanı Cüneyt Taşkesen ile Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Şube Müdürü Ayşe Hacıoğlu tarafından ipek tablo hediye edildi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.