Bursa Yıldırım’da ‘sıfır atık’ farkındalığı

Bursa Yıldırım’da ‘sıfır atık’ farkındalığı

ABONE OL
Aralık 31, 2021 09:30
Bursa Yıldırım’da ‘sıfır atık’ farkındalığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da Yıldırım Belediyesi düzenlediği seminerle sıfır atık ve iklim değişikliğine dikkat çekti.

BURSA (İGFA) –  Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, ‘2021 yılı eğiticilerin eğitimi’ programı kapsamında, Barış Manço Kültür Merkezi’nde  ‘Sıfır Atık ve İklim Değişikliği’ semineri gerçekleştirildi.

Programda Exitcom Firma Temsilcisi Esra Satır, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) Temsilcisi Çevre Mühendisi Mustafa Çetin, Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği Yetkilisi Tamer Afacan, Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Çevre Mühendisleri Büşra Aktaş ve Şeyma Burçin Kaplan sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Yıldırım’da sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak adına çeşitli eğitimlerin verildiğini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Her fırsatta gelecek nesillere daha yaşanılabilir ve temiz çevre bırakmak için çalışıyoruz. Eğitimlerden seminerlere, kampanyalardan yarışmalara, birçok etkinliklere imza atıyoruz. Yaptığımız her çalışma belediyecilik hizmetinden ziyade, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir kent bırakmaktır. Bu alanda fark oluşturan çalışmalarımızı artırarak, öncü belediye olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.