1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Bursa Osmangazi’de 400 bin çiçek toprakla buluşuyor

Bursa Osmangazi’de 400 bin çiçek toprakla buluşuyor

featured
service

Bursa’da Osmangazi Belediyesi, toprakla buluşturacağı 400 bin çiçek ile ilçeyi sonbahar ve kış aylarında adeta cennet bahçesine çevirecek.

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, havaların soğumaya başlaması ile birlikte kış aylarında daha dayanıklı olan çeşitli türlerdeki kış çiçeklerini ilçe genelindeki parklara, meydanlara ve refüjlere ekmeye başladı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, ömrünü tamamlamış yaz çiçeklerinin yerine, kış şartlarına dayanıklı 400 bin adet hercai, çuha, sıklamen,  süs lahanası, krizantem, şeker tabağı, nergis ve şebboy toprakla buluşacak. Birbirinden güzel ve renkli çiçeklerin açması ile birlikte Osmangazi kış aylarında da baharı yaşayacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kış aylarında da Osmangazi’nin görselliğini güzelleştirmek istediklerini belirterek, “Vatandaşlarımıza rengarenk bir Osmangazi sunmak için ilçenin dört bir tarafındaki yeşil alanları kış şartlarına dayanıklı çiçeklerle donatıyoruz. Bu çiçeklerin açmasıyla birlikte ilçemizde kışın da bahar havası esecek” dedi.

Bursa Osmangazi’de 400 bin çiçek toprakla buluşuyor 1

Bursa Osmangazi’de 400 bin çiçek toprakla buluşuyor
Yorum Yap