Bu gurur TOFAŞ’ın

Bu gurur TOFAŞ’ın

ABONE OL
Aralık 4, 2021 10:00
Bu gurur TOFAŞ’ın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOFAŞ, Çalışma ve İş Kurumu Bursa İl Müdürlüğü tarafından 2020 ve 2021 verileri baz alınarak; “Bursa’nın En Çok Engelli İstihdamı Olan Şirketi” olarak belirlendi.

BURSA (İGFA) – Tofaş’a, 2020 ve 2021 yılı verilerine dayanarak Bursa’nın ve Türkiye’nin engelli istihdamına sağladığı destek ve “Engelli Destek Teknolojisi Projelerini En Çok Uygulayan Şirket” olması sebebiyle, teşekkür belgesi takdim edildi. 

Çalışma ve İş Kurumu Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ve heyetini Tofaş Fabrikası’nda ağırlamaktan ve ödül almış olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Direktörü Orçun Sarıca, “Tofaş olarak uzun yıllardan bu yana engelli bireylerin yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelli haklarını tanımayı sadece kanuni bir yükümlülük olarak görmüyor, kurumsal bir sorumluluk olarak değerlendiriyoruz. Bursa’nın en çok engelli istihdamı sağlamış fabrikası olarak, toplam 209 çalışanımızla uzun yıllardır omuz omuza çalışıyoruz. Engelli çalışanlarımızdan 171’i, üretim hatlarımızda aktif olarak görev alıyor. En eski çalışanımız ise 1992 yılında Tofaş’ta işe başladı ve halen bizimle çalışmaya devam ediyor. Bu konuda tüm sanayicilerin sorumluluk üstlenmesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

Tofaş, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya ana faaliyet alanından başladı. 2016 yılından bu yana devrede olan “Fiat Engelsiz Hareket” sosyal sorumluluk hareketi ile engelli bireylere yönelik farkındalığı artırmayı hedefleyen şirket, “Herkesin Güvenli ve Özgürce Seyahat Etme Özgürlüğü Olmalı” fikri ile hayata geçirdiği “Fiat Engelsiz Hareket” ile güvenli araç kullanımı ve konforlu seyahat ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor, engelli bireylerin ve ailelerinin hareket özgürlüğüne destek olmayı amaçlıyor. 2017 yılında engelli bireylerin sosyal hayatlarına dokunmak için Bursa’daki Tofaş Spor Salonu’nda “Engelsiz Tribün” uygulamasını oluşturan Tofaş, aynı sene Dünya Engelliler Günü’nde “Haydi Maça Gel” sloganıyla tribünü kullanıma açtı.

2019 yılında Türkiye çapındaki işitme engelli bireylerin rahatlıkla kullanabileceği “İyiye İşaret Platformu” nu hayata geçiren Tofaş, bu platformla, ülkemiz genelindeki işitme engellilerin Türkçeyi daha etkin kullanabilmelerinin yanında okuma-yazmalarını geliştirmeleri ve günlük hayatlarındaki iletişimde sıkıntı yaşamamalarına katkı sunmayı sürdürüyor. https://engelsizhareket.fiat.com.tr web sitesi üzerinden, ülkemizdeki tüm işitme engelli bireylerin ücretsiz olarak yararlanabileceği İyiye İşaret platformunda, kelimeler ve cümle içinde kelime kullanımları, görsel, işaret dili ve yazılı olarak videolar halinde izlenebiliyor.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.