Bosch, BUÜ ile dönem içi anlaştı

Bosch, BUÜ ile dönem içi anlaştı

ABONE OL
Kasım 16, 2021 12:42
Bosch, BUÜ ile dönem içi anlaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bosch Bursa fabrikası ve Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), sanayinin ihtiyaç duyduğu yeni nesil insan kaynağının, fabrika ortamında deneyim kazandırılarak yetiştirilmesi amacıyla önemli bir iş birliğine imza attı.

BURSA (İGFA) – Bosch Güç Aktarma Çözümleri Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve BUÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu tarafından imzalanan protokol, BUÜ Mühendislik Fakültesinde okuyan öğrencilerin dönem içindeki bitirme projelerini yapmak üzere, Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hayata geçirilen projelerde yer almasını öngörüyor.

Haftanın iki günü Bosch Bursa Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında hazır bulunacak öğrenciler, ayrıca 8 ay boyunca Bosch tarafından organize edilen gelişim programları çerçevesindeki eğitimlere katılacak. Lisans öğrencilerinin Sektörel Eğitim Programı (SEP), staj ve bitirme projelerine yönelik iş birliği talepleri Bosch tarafından desteklenecek. Öğrencilerin ayrıca dönem içi staj kapsamında bitirme projelerini Bosch fabrikasında yapması sağlanacak.

Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut iş birliği hakkında, öğrencilere dönem içi staj imkanı sunulacağını ve kendilerine destek verileceğini kaydetti. Öğrenci Koçları eşliğinde projelere ve üretime katılabilme şans bulacaklarını belirten Bulut, “Sanayi-üniversite iş birliğinin güzel bir örneği olan bu birlikteliğin, yeni projelerle ilerlemesi ve uzun soluklu olması ise en büyük temennimiz” dedi.

Üniversite-sanayi iş birliği protokolünün imzalanması sebebiyle gerçekleşen ziyarette hazır bulunan Bosch Bursa Fabrikası Yöneticileri ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yönetiminde yer alan akademisyenler; karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik temennilerini dile getirdiler.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.