fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5646
  %1,13
 • EURO
  10,3784
  %1,08
 • ALTIN
  513,62
  %1,08
 • BIST
  1.440
  %-0,97
“Bir Ses, Bir Işık” izleyiciden tam not aldı

“Bir Ses, Bir Işık” izleyiciden tam not aldı

Yenimahalle Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle farkındalık yaratmaya ve engelleri kaldırmaya devam ediyor. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi işbirliğiyle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Bir Ses, Bir Işık” drama gösterisi izleyiciden tam not aldı.

10 şizofreni hastasının, 3 ay süresince yoğun emek harcayarak hazırladığı drama gösterisine Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri,  Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi yetkilileri ve çok sayıda izleyici katıldı.

En büyük engel engellenmektir

Şizofreni hastalığının tiyatro oyunları, şiir ve müzik dinletileri eşliğinde izleyicilere etraflıca anlatıldığı etkinlikte katılımcılara seslenen Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal “ Hepimiz potansiyel bir engelli adayı olduğumuzu bilerek yaşamalı ve engelli bireylerin yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılmasında birlikte mücadele etmeliyiz. Yenimahalle Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de engelli bireylerin tümüne hizmet veriyor, sadece belirli günlerde değil yıl boyunca çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar düzenliyoruz. Engelli bireylerin sosyalleşmesini ve toplumda hak ettiği değeri kazanmasını amaçlayan engelliler birimimiz, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şizofreni hastalığıyla mücadele eden bireylerimizin hazırladığı bu etkinliğe yoğun katılım gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Şizofreni bireyin değil toplumun hastalığıdır

Özel bireylerin halk oyunları, türküler ve şiir dinletileri ile geceye damga vurduğu drama gösterisi sonrasında teşekkür plaketini alan Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Mustafa Danışman “ Amacımız düzenlenen bu etkinlik sayesinde toplumda şizofreni hastalığının tanınmasını sağlamaktır. Şizofreni sadece bireyin değil toplumun hastalığıdır. Algı ve düşünce bozukluğu olarak tanımladığımız hastalığın temelinde genetik, biyolojik ve çevresel etmenler bulunmaktadır. Şizofreni hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinliğin düzenlenmesinde bizlere her türlü desteği sunan Yenimahalle Belediyesine, hasta yakınlarına ve hastalarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı