“Bir olalım, birlik olalım”

“Bir olalım, birlik olalım”

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:11
“Bir olalım, birlik olalım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt’ta gençler Akyurt’ta gençliğin sesini duyurabilmek için harekete geçti.’Akyurt Gençlik Kültür-Sanat ve Eğitim Derneği’nin kuruluşu için çalışmalar başlatıldı.

Eser Medya Sahibi Onur Kök, İlçe esnaflarından Kayahan Ocak, Alper Kadıoğlu, Oktay Dönmez, sazı ve sesi ile tanınan Yaşar Dolay, öğrencilerden Tolga Şanlı, Esra Altuntaş, Akin Demirci ve Bahar Yıldırım, derneğin kuruluş sürecindeki ilk toplantısını gerçekleştirdi.İlk toplantının ardından hazırlanan çağrı metninde “İlçemiz için, ülkemiz için, aydınlık bir gelecek için yola çıktık” denildi.Derneğin kurululuşu için hazırlanan çağrı metninde şu ifadelere yer verildi, “Tarih ilerliyor, zaman daralıyor, bugünün gençleri olan bizler sorumluluk bilinciyle hareket ederek toplumumuza, ilçemize, ülkemize faydalı olmak için, yarının çocuklarına ‘bunları başardık’ diyebilmek için yola çıktık.Bilimin, sanatın, kültürün aydınlattığı yolda, kendimizi geliştirmek, sorgulamak, cevap bulmak, fikirlerimizi paylaşabilmek için ‘Akyurtlu gençleri’ biraraya getirmek istiyoruz.Akyurt’a sözümüz var! Eğitim, kültür ve diğer sosyal aktivitelerin ilçemizde yaygınlaşmasını sağlayacağız. Bu nedenle ilçemizdeki gençleri birlikte hareket etmeye, derneğimizde yer almaya davet ediyoruz.Film gösterimleri, paneller, eğitimler düzenleyerek, derneğin sosyal bir alan olmasını sağlayacağız.Akyurt Gençlik Kültür Derneği üyeleri ilçemizin en önemli sivil toplum örgütü olacaktır.Akyurt için, İlçemiz için, ülkemiz için, aydınlık bir gelecek için yola çıktık ve söz verdik! Başaracağız!”NELER YAPABİLİRİZ?Derneğin kuruluş toplantısında neler yapılabileceği üzerine de tartışıldı. İlk olarak gençlerin bir araya gelebileceği dernek binasının kiralanması, kütüphane kurulması, film gösterimleri ve toplantılar düzenleyerek gençlerin sosyalleşmesi, birbiriyle tanışıp hoşça vakit geçirebileceği bir ortamın sağlanması kararları alındı.ilan2 ilan

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.