1. Haberler
  2. Spor
  3. Beylikdüzü Air Power Athletics sporunun tarihine geçti

Beylikdüzü Air Power Athletics sporunun tarihine geçti

featured
service

İSTANBUL (İGFA) – Kökenlerini aletli jimnastikten alan ve “sirk sporu” olarak da bilinen Air Power Athletics, ilk uluslararası turnuvasını Beylikdüzü’nde düzenledi. Türkiye, Rusya, Ukrayna ve İran’dan 61 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyon, Beylikdüzü Öğretmen Fedai Altun Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Henüz kısa bir geçmişi olan ve bazı ülkelerde federasyonu bulunmayan bu sporun, olimpiyatlara dâhil edilmesi için mücadele ediliyor.

Organizatörden Teşekkür

ÜZEL: İLK KEZ BİR BELEDİYE BU SPORA SAHİP ÇIKIYOR

Turnuvanın Air Power Athletics tarihinde bir milat olduğunu belirten organizatör Mehmet Üzel, katkılarından dolayı Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkür etti. Üzel, “İlk kez bir belediye bu spora sahip çıkıyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin desteği tahminimizin çok üzerindeydi. Bize sağlanan bu profesyonel ortam ve imkânlar için başta Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Böyle bir spor salonunda, böyle uluslararası bir etkinlik, bu sporun tarihi açısından bir ilktir” ifadelerini kullandı.

Belediyeden Destek

TOPALOĞLU: SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yoğun ilgi gören turnuvanın ardından dereceye giren sporculara madalyalarını Beylikdüzü Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Seyhan Topaloğlu, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Turan ve ilçe protokolü takdim etti. Seyhan Topaloğlu, kapanışta yaptığı konuşmasında Türkiye’de ilk kez gerçekleşen turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Topaloğlu, “Ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Air Power Athletics sporunun tarihine geçti