BESOB: “Kira artışı yapmayın”

BESOB: “Kira artışı yapmayın”

ABONE OL
Aralık 8, 2021 20:53
BESOB: “Kira artışı yapmayın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Mehmet Salih Kaplan, işyeri mülkiyet sahiplerinin önümüzdeki yıl kira artışına gitmemesini istedi.

Ercan ARSLAN (BATMAN HABER)- İki yıldır Pandemi sürecinden kaynaklı zorluklarla mücadele eden Esnaf ve sanatkarların, ciddi bir şekilde gelir kaybına uğradığını belirten Kaplan, “Gider maliyetlerindeki yüksek artışlarından dolayı birçok Esnaf faaliyetine son vermek durumuna gelmiştir. Gider maliyetlerini karşılamakta zorlanan ve kapanmak riskiyle karşı karşıya kalan işletmelerin, Kentin Ekonomisine önemli bir derecede katkı sağlarken aynı zamanda bu iş yerlerinde binlerce Batmanlı gencinin istihdam edilerek, işsizlikle mücadelede önemli bir role sahiptir.

İşyeri giderinin önemli bir kısmı kira olduğu bu anlamda iş yeri mülkiyet sahiplerinin, bu durumu göz önünde bulundurarak, böyle bir bakış açısıyla kira konusunu değerlendirmelerini ve önümüzdeki yıl için iş yeri kira artışına gitmeyerek, bu zorlu süreçte Esnaf ve Sanatkarlarımıza destek olmalarını bekliyoruz” dedi. 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.