fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1027
  %-0,04
 • EURO
  9,7082
  %0,11
 • ALTIN
  454,83
  %0,00
 • BIST
  1.378
  %0,18
Başkentte Turizm Fuarı

Başkentte Turizm Fuarı

 Başkent Ankara’nın turizm açısından gelişmesi ve dünya tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla ATO Congresium’da düzenlenen “4. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı” kapılarını ziyaretçilere açtı.

Fotoğraf sergilerinden ürün şovlarına, müzik dinletileri ve dans gösterilerinden yarışmalara, gezginlerle sohbetlerden konferanslara kadar birçok etkinliğin yer aldığı, 22 ülkeden 60’ı aşkın tur operatörü ve acentenin katıldığı fuarda; Başkent Ankara’nın tarihi, kültürel ve yöresel zenginlikleri de tanıtılıyor.

BÜYÜKŞEHİR STANDI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

 Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, ziyaretçilere Beypazarı kurusundan Ankara simidine kadar çeşitli ikramlarda bulunuluyor.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Kamil Özer ve çok sayıda vatandaş Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti.

“ANKARA’NIN MARKA DEĞERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

 Başkent’in tarihi ve kültürel yerlerinin üç boyutlu görüntülerinin yer aldığı Büyükşehir standını gezen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sercan Çığgın, “Yaklaşık 6 milyonluk Ankara’nın kültürel ve tarihi mirası ile birlikte sağlık turizmine de katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Fuarları Büyükşehir Belediyesi olarak çok önemsiyoruz. Hem iç turizmde hem dış turizmde Ankara’ya fazlasıyla insan çekmenin gayretindeyiz. Ankara’nın marka değerini önemsiyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu ise Ankara’nın tanıtımı için yeni projeler üzerinde çalıştıklarının altını çizerek, şöyle konuştu:

“Fuarların Başkent’in tanıtımı için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş, daha önce Beypazarı ilçemizi turizm değerleriyle ön plana çıkararak, tüm ülkede ve dünyada tanınmasını sağlamıştı. Şimdi de Ankara’nın turizmine çok önem veren bir belediye başkanımız var. Dolayısıyla bu fuarda Büyükşehir Belediyesi olarak hiç düşünmeden yerimizi aldık.”

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Ankara Turizm Haritası ve Ankara Şehir Rehberi’nin ziyaretçilere dağıtıldığı fuar, 17 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara turizm fuarı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı