fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1573
  %0,14
 • EURO
  9,7273
  %0,38
 • ALTIN
  461,20
  %1,34
 • BIST
  1.419
  %0,08
Başkent’te asansörler artık daha güvenli

Başkent’te asansörler artık daha güvenli

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent genelinde bulunan asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı Kent Bakım Onarım Şube Müdürlüğü; Metro ve ANKARAY başta olmak üzere alt ve üst geçitlerdeki asansör ve yürüyen merdivenlerin bakım ve onarımlarını dışarıdan hizmet almak yerine kendi ekipleriyle gerçekleştiriyor. 

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı alt ve üst geçitlerdeki yürüyen merdiven ve asansörlerden sonra dışardan hizmet alımı yerine ANKARAY ve Metro’daki yürüyen merdiven ve asansörlerin de bakım onarımını üstlendi.

Yayalar başta olmak üzere kentte yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yürüyen merdivenler ile asansörlerin bakım ve onarımını gerçekleştirmek için 7/24 yoğun bir mesai harcıyor.

BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILIYOR

Göreve geldiği günden itibaren tasarruf odaklı hizmet anlayışını yaygınlaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kamu kaynaklarının daha verimli ve etkin kullanımı için tüm birimlere genelge gönderdi.

Genelge doğrultusunda yürüyen merdiven ve asansörlerin bakım onarım işlerini kendi ekipleriyle yapmaya başlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı Bakım Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sayede hem büyük ölçüde tasarruf sağlıyor hem de arızalara daha çabuk müdahale edebiliyor.

ASANSÖRLER ARTIK DAHA GÜVENLİ

Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 418 asansör, 359 yürüyen merdiven, 16 engelli platformu ile 8 yürüyen bandın bakım, onarım ve işletilmesi faaliyetlerini kendi ekipleri ile yürütüyor.

Asansör ve Yürüyen Merdiven Birim Şefi Yunus Emre Bostancı, bakım ve onarım çalışmalarını dışardan temin yoluyla değil kendi ekipleriyle yapmaya başladıklarını belirterek,  “1 Nisan 2019 tarihinde yapılan tüm incelemelerde asansörlerin kırmızı etiketli olduğu tespit ettik. İvedi şekilde kendi bünyemizde kurduğumuz asansör revizyon ekipleri ile bu asansörleri güvenli hale getirerek, geçerli ve güvenli etiketlerini aldık. Tasarruf odaklı çalışmalarımız ile tüm revizyon işleri kendi atölyemizde yapılan imalatlar sonucunda gerçekleştirildi” bilgisini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı