fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,7540
  %0,40
 • EURO
  10,3892
  %-0,08
 • ALTIN
  496,61
  %-0,10
 • BIST
  1.391
  %-1,63
Başkentli Muhtarlar Nazım’da buluştu

Başkentli Muhtarlar Nazım’da buluştu

Başkent Muhtarlar Federasyonu 5’inci olağan genel kurulu, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Genco Erkal Salonu’nda yapıldı. Beypazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Köksal, tek aday olarak girdiği seçimlerde federasyon başkanlığı görevini 3 yıl süre ile devraldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen genel kurula; Başkent Muhtarlar Federasyonu Başkanı Behçet Uyanık, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan ve Ankara’daki ilçe muhtar dernek başkanları katıldı.

Muhtarlarımız tüm sıkıntılara rağmen şerefle görev başında

Muhtarlığın devletin ilk kademesi olduğuna vurgu yapan Başkan Fethi Yaşar, “Muhtarlıklar mahallenin sorunlarını ciddi şekilde yetkililere aktaran makamdır. Cumhuriyetin ilk yıllarında muhtarların görevleri çok daha önemliydi, daha değerliydi, sözleri dinlenirdi. Günümüzde ise çeşitli yasalarla görevlerin, yetkilerin bir kısmı muhtarlıklardan alındı. Ekonomik olarak da sıkıntı çekiyorlar. Öyle olmasına rağmen görevlerini şerefle yapıyorlar” dedi.

Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz

Hükümete seslenen Yaşar, “Son pandemi dönemi yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiştir. Mahalli idareler, muhtarlıklar, belediyeler bu pandemide taşın altına elini koymasaydı tüm dünyada devletlerin başarılı olma şansı yoktu. Halkla iç içe olan, mahalleyi iyi bilen, sıkıntıları iyi bilen ve verilen görevleri layıkıyla gece gündüz yerine getiren belediyeler ve muhtarlıklardır. İnşallah bu pandemi süreci siyasetçilere, küçük gördüğü yerel yönetimlerin Türkiye’ye ne kadar lazım olduğunu göstermiştir. Ben de 2009’dan beri Yenimahalle’de muhtarlarımızla içi içeyim. Göreve geldiğim ilk günden bugüne muhtarlarımızla birlikte uyum içerisinde çalışmaya önem verdim. Çünkü ne ben, ne bürokratlarımız ne de meclis üyeleri mahalleyi muhtar kadar bilemez. Muhtarlarımız mahallelinin taleplerini bize getirdi, biz de her işimizde taleplere yönelik hizmet ürettik. Bu kolektif çalışmanın verimini de Yenimahalle halkı aldı” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı