Başkentli babalar ‘Baba Destek Programı’nı tamamladı

Başkentli babalar ‘Baba Destek Programı’nı tamamladı

ABONE OL
Ocak 22, 2023 12:20
Başkentli babalar ‘Baba Destek Programı’nı tamamladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliği ile babaların çocuklarının ihtiyaçları konusunda bilinçlenmesi, onlarla sağlıklı iletişim kurabilmeleri amacıyla düzenlenen “Baba Destek Programı”nı tamamlayan 30 Başkentli baba sertifikalarını aldı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve ABB iş birliğiyle düzenlenen, bilimsel gelişmeler ile toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan,  “Baba Destek Programı” tamamlandı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitime katılan 30 baba sertifikalarını aldı. Konuya ilişkin bilgi veren ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Burcu Kurt Çiçek, “Öncelikle babalarımıza 13 hafta boyunca bu programa gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak çocuklarımız için çalışıyor, onlar için faydalı olacak çalışmalarda öncü olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

AÇEV Ankara Temsilcisi Seda Yılmaz ise şunları söyledi:

“Öncelikle bize güvenip bu kurslara devam ettiğiniz için hem sizlere hem eşlerinize gönülden teşekkür etmek istiyorum. Çok özel ve önemli bir programa dâhil oldunuz. Bundan sonraki yaşamınızın her evresinde bunu hissedeceksiniz. Katıldığınız için çok teşekkür ederim.”

EĞİTİME KATILANLARDAN ABB’YE TEŞEKKÜR

Eğitim sonrası sertifikalarını alan babalar ve eşleri ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

-İzzet Gün: “Program bizim açımızdan oldukça verimli geçti. Çok teşekkür ederim, emeği geçen herkese.”

-Emine Aydın: “Öncelikle kreşlerin açılması ve bu kursların verilmesi biz kadınların çalışması açısından oldukça önemliydi. Herkese çok teşekkür ederiz.”

-Cihan Tonyalı: “Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Akşam saatlerinde bizlere bu eğitimleri verdiler. Bizim için çok farklı ve güzel bir deneyimdi.”

Program kapsamında eğitime katılan babalara, çocuklarla doğru iletişim, onların ihtiyaçlarını doğru anlama, aile içerisinde şiddet içerden da

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.