fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3264
  %0,15
 • EURO
  10,0281
  %0,33
 • ALTIN
  479,23
  %0,34
 • BIST
  1.420
  %0,26
Başkent Büyükşehir Kent Konseyleri Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapacak

Başkent Büyükşehir Kent Konseyleri Toplantısı’na Ev Sahipliği Yapacak

Ankara Kent Konseyi bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Büyükşehir Kent Konseyleri Toplantısı’na ev sahipliği yapacak. 11 Kasım Çarşamba günü pandemi nedeniyle zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açılış konuşmasını yapacağı toplantıda, deprem ve kriz yönteminde kent konseylerinin ve dayanışmanın önemi ele alınacak. Ankara Kent Konseyi 12 Kasım Perşembe günü ise Turan Güneş Bulvarı ve Elmadağ’da “Fidanlar Sahipsiz Kalmayacak” ve “Afiyet Olsun İsraf Olmasın” temasıyla karaçam ve meşe palamudu fidanı dikimi gerçekleştirecek.

Başkent Ankara, Büyükşehir Kent Konseyleri Toplantısı’na ev sahipliği yapacak.

İzmir ve İstanbul Kent Konseyi’nden sonra bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Büyükşehir Kent Konseyleri Toplantısı Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirilecek.

DOĞAL AFETLERDE KENT KONSEYLERİ VE BELEDİYELERİN ÖNEMİ KONUŞULACAK

Pandemi süreci nedeniyle 11 Kasım Çarşamba günü zoom üzerinden Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda yapılacak olan toplantıda, İzmir’de yaşanan deprem sonrasında kent konseylerinin ve belediyelerin doğal afetlerde dayanışması ve kriz yöntemiyle ilgili konular değerlendirilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açılış konuşmasını yapacağı toplantıya; İzmir, Mersin, Eskişehir, Tekirdağ, Hatay ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanları da zoom üzerinden katılacak. Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da büyükşehir belediyelerinin kent konseyleriyle birlikte karar ve önerileri masaya yatıracak.

ANKARA KENT KONSEYİ’NDEN FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ

Başkent’te toplumsal farkındalık çalışmalarına imza atmaya devam eden Ankara Kent Konseyi, 12 Kasım Perşembe günü Türkiye ve dünyadaki gıda israfına ve orman yangınlarına dikkat çekmek için ağaç dikimi etkinliği düzenleyecek.

Ankara Kent Konseyi Çevre ve Sıfır Atık Çalışma Grubu ile Kırsal Kalkınma Çalışma Grubu organizasyonunda “Hatay Hepimizin Meselesidir”“Fidanlar Sahipsiz Kalmayacak” ve “Afiyet Olsun İsraf Olmasın” temasıyla Turan Güneş Bulvarı ve Elmadağ’da karaçam ve meşe palamudu fidanı dikilecek.

“Turuncu Bayrak” oluşumu ve Ankara Volkswagen Fun Clup gönüllülerinin desteği, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Bahçelievler Derneği ve Elmadağ Belediyesinin katkılarıyla saat 11.00’da Turan Güneş Bulvarı üzerinde 111 karaçam fidanı dikimi gerçekleştirilecek.

Ankara Kent Konseyi tüm gönüllülerle birlikte saat 15.15’te Elmadağ Hatıra Ormanı için ilçe sakinleriyle 211 karaçam ve 111 adet meşe palamudu dikimi de yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı