fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Başkan Yavaş Keçiören’deki Muhtarlarla Buluştu

Başkan Yavaş Keçiören’deki Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’yı kent temsilcileriyle birlikte “ortak akıl” ilkesi çerçevesinde yönetmeye devam ediyor.

         Göreve geldiği 8 Nisan’dan itibaren sivil toplum kuruluşları, kurum ve kuruluş temsilcileri, esnaf ve muhtarlarla sık sık bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunan Başkan Yavaş, Keçiören Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Ekrem Kılıç ve beraberindeki 46 kişilik muhtarlar heyeti ile de görüştü.

BAŞKAN YAVAŞ’TAN ÇÖZÜM ODAKLI UYGULAMALAR

         Keçiören Mahallesi Muhtarlarının ulaşımdan altyapıya, sosyal tesislerden yeşil alanlara kadar birçok konudaki sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Yavaş, sorunların ivedilikle çözüme kavuşması için hayata geçirecekleri mobil uygulamalar hakkında bilgi verdi.

         Daha kolay, ulaşılabilir ve hızlı çözüm üreten bir Büyükşehir için muhtarlarla doğrudan iletişimde olacaklarını anlatan Başkan Yavaş; yetkililerin hızlı bir şekilde müdahale edebileceği, talep, sorun ve görüşlerini iletebileceği bir platform oluşturulacağını söyleyerek, “İşinizin yapılıp yapılmadığını bire bir ben takip edeceğim” dedi.

MUHTARLARDAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

          Başkan Yavaş, bu uygulamalar nedeniyle teşekkür eden Keçiören Muhtarlar Dernek Başkanı Muhammet Ekrem Kılıç’a, “Vatandaşın bir kapısı var. Biz bunu ulaşılabilir hale getireceğiz” diye konuştu.

           Mobil uygulamalar sayesinde muhtarlardan vatandaşlara kadar herkesin ilettiği mesajları yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Yavaş, tüm talep ve şikayetlere anında yanıt vermeye çalıştığını da söyledi.

ALTYAPIDA MUHTARALARA GÖRÜŞLERİ SORULACAK

         Mahallelerde meydana gelen arızaların tamiri ve çözümü için ayrıca ekip kurduklarını vurgulayan Başkan Yavaş, altyapı çalışmalarında muhtarların görüşlerinin alınacağına dikkat çekerek, şu bilgileri verdi:

“Murat Karayalçın döneminde mahallelerde müteahhitlere yaptırılan işlerin onayını en son muhtara imzalattırıyorlarmış, güzel bir uygulama. Benzer bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Mahallenizde ASKİ de iş yapsa mutlaka sizin imzanızı alacak evet burası oldu diye. Bunu gündeme getireceğim. Bir yandan da tarımdan turizme kadar istihdamı artıracak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Halk ekmeği mahalle bakkallarını koruyacak şekilde yaygınlaştırmak gibi birçok proje ile de vatandaşın istihdamına ve geçimine bir nebze çare bulabileceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı