fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Başkan Yaşar’dan maske tasarlayan miniklere ödül

Başkan Yaşar’dan maske tasarlayan miniklere ödül

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevleri’nde eğitim gören minik öğrenciler arasında düzenlenen Neşeli Tasarım Maskeler Yarışması’nda en çok beğeni toplayan öğrencilere ödüllerini verdi.

7-12 Aralık tarihleri arasında yapılan oylama sonucunda Yenimahalle Belediyesi Kreşleri instagram hesabından en çok beğeniyi alan 3 çocuğa ödüllerini ve hijyen malzemelerinden oluşan hediye paketini veren Başkan Yaşar, “Kreşlerde eğitim gören öğrencilerin yaptığı maskeler hem farkındalık yarattı hem de zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde yüzlerde tebessüme sebep oldu. Bu yarışmanın kazanına bütün çocuklarımızdır. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Kreşleri instagram hesabından yapılan oylama sonucunda tasarladıkları maskelerle en çok beğeniyi alan Çınar Akkoç birinciliğe, Çınar Göktepeoğlu ikinciliğe ve Aras Şahin üçüncülüğe hak kazandı. Ayrıca hijyen ve maske kullanımı konusuna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan tüm minik Yenimahallelilere madalya ve hijyen seti hediye edildi.

“Okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz”

Yarışmada en beğenilen maskeleri tasarlayan minik ilçe sakinlerini ve ailelerini, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran ile birlikte makamında ağırlayan Başkan Yaşar, “Yenimahalle’de okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz. Dünya’da eğitimin başarılı olduğu ülkelere baktığımız zaman okul öncesi eğitime önem verildiğini görüyoruz. İlçemize hijyen ve güvenlik tedbirlerinin alındığı, alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilen 11 kreş kazandırdık ve 12’ncisini de yakın zamanda açılışını yapacağız. Kreşlerimiz de eğitim gören minik sakinlerimize büyük emek harcıyoruz. Hijyen ve maske kullanımı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bu yarışmayı düzenleyen öğretmenlerimize ve başarılı olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı