fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Başkan Yaşar yeni inşaat alanlarını denetledi

Başkan Yaşar yeni inşaat alanlarını denetledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte ilçe genelinde yapımı devam eden hizmet binalarını kontrol ederek incelemelerde bulundu.

Pandemi sürecini fırsata çevirerek çalışmalarına hız veren Yenimahalle Belediyesi, Barıştepe, Çiğdemtepe ve Pamuklar bölgesine Yenimahalle Evi kazandırıyor.

Yenimahalle’de barış ve sevgi daim olacak

İnşaat çalışmaları aralıksız devam eden hizmet binalarını denetleyerek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlçemizde vatandaşımızın iyi günde ve kötü günde her zaman yanındayız. Barıştepe, Çiğdemtepe ve Pamuklar Mahallesi sakinlerinin hem taziye evi, hem de nişan ve kına organizasyonlarında yakınlarını ağırlayacağı, içerisinde kültür ve sosyal etkinliklerin de düzenlenebileceği bir hizmet binası inşa ediyoruz. Yenimahalle’de birlik, beraberlik ve dayanışmanın daim olması için durmaksızın projeler üretiyoruz. Amacımız ilçemizde barışı ve sevgiyi egemen kılmaktır” dedi.

Etkinlikler Yenimahalle Evi’nde yapılacak

2 bin 33 metrekare arsa alanına 640 metrekare inşaat alanı olarak konumlandırılan Barıştepe Yenimahalle Evi; 2 kat şeklinde inşa ediliyor. Mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenen Barıştepe Yenimahalle Evi’nde her katta birer salon, mutfak, mescit ve tuvalet bulunuyor.

Çiğdemtepe Yenimahalle Evi ise bin 112 metre kare arsa alanında 740 metre kare inşaat alanı üzerine konumlandırılıyor. 2 kat şeklinde planlanan tesiste; 2 adet salon, bay, bayan tuvalet, mutfak, mescit ve depo bulunuyor.

Pamuklar Mahallesi’ne modern tesis

Yenimahalle’de yapılan yatırımların tümünde ilçenin yarınlarının düşünüldüğünü belirterek sözlerine devam eden Yaşar, “3 farklı kotta, kentin sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde projelendirilen Pamuklar Mahallesi Sosyal Tesisi ve Yenimahalle Evi, taziye evi, ahşap çocuk oyun alanları, kütüphane ve sokak atmosferinde tasarlanan mimarisi ile mahalle sakinlerinin bir araya gelebileceği dinlenme ve etkinlik alanlarından oluşuyor. Tesisimiz, içerisinde yapılacak kültürel ve sosyal etkinlikler ile mahalle sakinlerinin buluşma noktası olacak. Kentin mimarisi ve kültürel mirasına uygun olarak yapımı planlanan sosyal tesis ve Yenimahalle Evi, Pamuklar Mahallesi’ne değer katacak. Yenimahalle sakinlerinin mutluluğu ve huzuru için çalışıyoruz. Hazırladığımız her projenin temelinde ilçeyi geliştirme ve geleceğe hazırlama fikri yatıyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı