Başkan İmamoğlu, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu

Başkan İmamoğlu, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu

ABONE OL
Mayıs 19, 2022 18:13
Başkan İmamoğlu, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs’ın 103’üncü yıldönümünde, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’ncü yıl kutlamaları kapsamında, 24 farklı üniversiteden gelen gençlerle Florya’da buluştu.

Başkan İmamoğlu, İstanbul Planlama Ajansı (İPA) Yerleşkesi’nde gerçekleşen buluşmada, İBB’nin gençlere yönelik çalışmalarından örnekler sundu.

Gençlerin toplumun pek çok kesiminden daha fazla özgürlük ve adalet istediğinin farkında olduklarının altını çizen İmamoğlu, “Ülkede özgürlükler tırpanlanıyor ve adalete olan inanç azalarak vicdanları yaralıyor. Haksızlık ve hukuksuzluk kime yapılırsa yapılsın, kötü bir şey. Sorgulamadan, anlamadan, anlaşamadan, dinlemeden, okumadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz” dedi.

1961 yılında eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşları, 1972’de ise Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamlarının toplumsal vicdanı yaraladığına dikkat çeken İmamoğlu, yakın dönemden de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şiir okuduğu için, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yıllar önce attığı twetlerden dolayı verilen cezaları örnek gösterdi.

“Verilen bu cezalar, toplumun vicdanını paramparça ediyor” diyen Başkan İmamoğlu, “Efendim, ‘Dünkü sana, bugünkü bana, yarınki sana.’ Yok öyle bir şey. Sen, ben yok. Adalette sen, ben diye bir şey olmaz. Adalet hepimize ait. Ve birçok mevzu da artık ‘sen’, ‘ben’ değiliz zaten; biziz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, hangi bakış açısında olursa olsun; düşünce suçu diye bir şey olmaz. Ve bundan ceza alan her kişi, her insan, bu ülkenin adalet tarihine, hukuki sürecine kara leke olarak iz bırakır. Başka hiçbir şey olmaz” diye konuştu.

Başkan İmamoğlu, 24 farklı üniversiteden gençlerle buluştu 2

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.