fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,7572
  %2,99
 • EURO
  9,2107
  %2,57
 • ALTIN
  419,07
  %1,90
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Başkan sosyal medyadan soruyor. Bilene hediye kitap!

Başkan sosyal medyadan soruyor. Bilene hediye kitap!

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık koronavirüs salgınınında evinde kalan vatandaşların zamanlarını okuyarak geçirebilmesi için sosyal medya hesaplarından sorduğu sorulara doğru yanıt verenlere kitap hediye ediyor.

500 KİTAP DAĞITILDI

1 Nisan tarihinden itibaren Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın resmi sosyal medya hesaplarından haftada bir kez kitap ödüllü çekiliş yapıldı. İnsanların hem kitap okuma alışkanlığı kazanmaları hem de içinde bulunduğumuz salgın sürecinde evlerinde bir nebze olumsuz düşünce ortamından uzaklaşmalarını amaçladıklarını belirten Akyurt Belediye başkanı Hilal Ayık bugüne kadar 500 kitabın hediye edildiğini söyledi.

“ÜLKE GENELİNDEN KATILIM VAR”

Başkan Ayık’ın sosyal medya hesabından sorulan sorulara doğru cevap veren vatandaşlar arasından çekilişle belirlenen kişilerin adreslerine kitaplar ulaştırılmaya devam ediyor. Ülke genelinden düzenlenen çekilişe katılım olduğunu belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık etkinliği şu sözlerle değerlendirdi: “Şubat ayının sonlarından bu yana küresel bir salgınla mücadele veriliyor. Bunun sahadaki ayağı olan temizlik, dezenfekte ve hijyen çalışmalarını yürütürken, diğer yandan da sosyal yönünü düşünerek alarak insanlarımız için farklı arayışlara girdik. Sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız çekilişler de bunlardan bir tanesidir. İlk üç çekilişimizde katılımcılardan yalnızca birbirlerini paylaşımımızdaki yorumlara etiketlemelerini istemiştik. Sonraki çekilişleri bilgiye dayalı yapmaya başladık. Akyurt ile ilgili, Akyurtluların bilebileceği sorular sorarak bilgilerini ölçüyoruz. Sokakta da sorduğumuz sorular konuşulmaya başlandı. Böylece çekilişler eğlenceli bir hale geldi. Hediyelerimiz MEB onaylı 100 temel eser ve kendi belirlediğimiz bazı kitaplardan oluşuyor. Kazananlara tek kitap göndermek yerine Dünya Edebiyatı klasiklerinden ve Türk Edebiyatının güzel örneklerinden birden fazla kitap gönderiyoruz. Şehir dışından da katılımcılarımız oluyor. Kitaplarımızın yüzde 20’lik kısmını ülkemizin farklı noktalarından çekilişimize katılarak kazanan takipçilerimize gönderiyoruz. Beraberce, güzel günlere yürümek için gayret gösteriyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı