fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3591
  %0,57
 • EURO
  10,2049
  %0,94
 • ALTIN
  502,43
  %0,71
 • BIST
  1.463
  %0,63
Başkan Ayık: “Gözünüz arkada kalmasın”

Başkan Ayık: “Gözünüz arkada kalmasın”

Akyurt Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle mezarlıklara yapılacak olan ziyaretlerdeki belirsizlik nedeniyle yanı başında ağaç bulunmayan mezarlar ile ağaçlandırılabilecek alanlara sedir fidanı dikmeye başladı. 

Akyurt’ta bulunan mezarlıklarda rutin bakım ve temizlik çalışmalarının yanı sıra Ramazan Bayramı hazırlığı da başladı. Pandemi nedeniyle mezarlıkların ziyarete açılıp açılmayacağı konusundaki belirsizlik nedeniyle Akyurt Belediyesi farklı bir çalışmaya imza attı. Ağaç bulunmayan mezarlar ile ağaçlandırılabilecek alanlara sedir fidanları dikilirken, mezarlıkların çevresi de hanımeli çiçekleri ile süslendi.

“Mezarlara çiçek de dikerek vefat edenlerin yakınlarına ‘gözünüz arkada kalmasın'” diyen Akyurt’un genç  Belediye Başkanı Hilal Ayık çalışmayı şu sözlerle değerlendirdi:  2 ay gibi bir zaman zarfında tamamen, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirlerini en üst seviyede uygulamaya yoğunlaştık. Devletimizin etkin çalışması ve alınan önlemler sayesinde artık veriler de gösteriyor ki vakaları kontrol altına almaya başladık. Belediyemizin diğer işleri de bir yandan yapılmaya devam ediyor. Bu yıl bayramın yaklaşmasıyla kabir ziyareti gibi güzel bir geleneğimizin Covid-19 nedeniyle yapılamama ihtimali var. Çünkü tehlike tamamen geçmiş değil. Akyurt Belediyesi olarak bu yıl mezarlık ziyaretleri şayet yapılamayacak olursa diye, insanlarımızın yakınlarının mezarlarında yapacağı temizliği biz yapmaya karar verdik. Bu kapsamda arkadaşlarımız mezarlığımızın çevresine kokulu hanımeli çiçeği dikimi yapıyor. Baktığımızda bazı mezarların başında herhangi bir ağaç da görünmüyor. Ağaç olmayan mezarların başında yer var ise hepsine sedir fidanı dikilecek. Uygun gördüğümüz boşluklara da sedir dikeceğiz. Mezarlara çiçek de dikerek vefat edenlerin yakınlarına “Gözünüz arkada kalmasın.” diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı