DOLAR 9,35510.25%
EURO 10,90150.42%
ALTIN 532,980,62
BITCOIN 5793320,42%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ayık: Çılgın projeler istemiyoruz

Ayık: Çılgın projeler istemiyoruz

ABONE OL
Kasım 5, 2020 09:38
Ayık: Çılgın projeler istemiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Büyükşehir Belediye Meclisinde Akyurt’un ihtiyaçlarını ve sorunlarını anlatan Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “İstediklerimiz çılgın projeler değildir” dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olmalarına rağmen, Akyurtluların seçim öncesi vaatlerden herhangi biri ile henüz karşılaşmadığını belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın konuşmasında öne çıkan noktalar asfalt, korona virüs sürecindeki yardımlar ve yatırımlardan oluştu.

“EN ACİL İHTİYACIMIZ YOLLARIN YAPILMASIDIR”

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık konuşmasında şunları söyledi “En acil ihtiyacımız yollarımızın yapılmasıdır. Bugüne kadar yama dışında bir şey görmediğimiz gibi Akyurt Belediyesi olarak 2 bin ton asfalt ile Büyükşehir’i yama işinde katladık. TOKİ yolumuz, Şeyhler gibi sanayi bölgesi yolumuz, Uzunlar yolumuz çok kötü durumda. Elecik yolu ile ilgili insanların Belediyemize yazdıklarını siz görmüyorsunuz.”

“ORTAKLAŞA YAPILAN ÇALIŞMALAR SEKTEYE UĞRADI”

Kışın Akyurt’ta karla mücadele çalışmalarını Survivor’a benzeten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık geçmişte Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan çalışmaların bu yıl sekteye uğradığını belirterek “4 araç bizde, 3 araç Büyükşehir Belediyemizde mevcuttu. Eşitliği bozan tek aracın iş yükünü paylaşarak açığı kapatıyorduk. Akyurt düzlükleri ve engebeli arazileri olan bir ilçe. Çubuk Ovası içerisindeki alanlar düz, Tekebeli zorlu coğrafya. Tüm iyi niyetimizle yüksek ve zor araziyi Akyurt Belediyesi olarak biz aldık, düz ovayı Büyükşehir Belediyesine verdik. O tepelerde 1 metre kar küredik, ancak Büyükşehir Belediyesi ovada 10 santim kar küremeyi başaramadı” ifadelerini kullandı.

“AKYURT’U İHYA EDERDİ”

Koronavirüs’ün her alanı etkilediğini belirten Hilal Ayık, yapılan yardımlar noktasında ise Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Kaymakamlığı ve Akyurt Belediyesi olarak ortak hareket edilmesi sayesinde mükerrer yardım yapılmadığını, böylece daha fazla ihtiyaç sahibinin yardıma ulaşabildiğini söyledi. Ayık “Burada yapılan gıda yardımı noktasında yaptığımız ortak çalışmadan memnun olduğumu belirtirken, esnaf ve berber – kuaförlere yardım yapılmadığını gördük. Elimizden geldiğince biz esnafımıza destek olmaya çalıştık. Size verdiğimiz 100 Milyonluk borçlanma yetkisinin çok azı bile Akyurt’u ihya ederdi” dedi.

“İSTEDİKLERİMİZ ÇILGIN PROJELER DEĞİL”

Yatırım ve projelere de değinen Hilal Ayık şunları söyledi: “Buraya kadar istediklerimiz çılgın projeler değildir. Yaptığımızda adını anmayacağımız, zaten yapmamız gerektiğini söylediğiniz çalışmalardır. Yatırımlarda ise Kuzey Ankara’nın yine unutulduğunu söyleyebilirim. Havalimanı metrosunu beklediğimizi belirtmek istiyorum. Bunun yanında nüfusa göre çok yüksek sayıda hayvan yetiştirilmektedir. 4 ilçeye hizmet edebilecek bir mezbaha yapılmasını da beklediğimizi bilmenizi istiyorum. Diğer yandan Güzelhisar’da yapacağınız mesire alanı projesini, bize gönderdiğiniz resmi yazıda istediğiniz belgelerden öğrendik. Nezaketen de olsa bu projeden bize bahsetmenizi beklerdik. Yapılmaması için yola engel koyacak değiliz. Mamak’ta yapılacak kentsel dönüşüm için Akyurt Fuar Alanı arazisini karşılık göstermenizi üzüntüyle karşıladık. Mamaklı hemşehrilerimizden kimsenin mağdur olmasını istemeyiz. Haklarını alsınlar. Bizim beklentimiz Akyurt için yapılabilecek başka bir işte buranın kullanılmasından yana olurdu.

“ANKARA’NIN GELECEĞİ GEÇMİŞİNDEN DAHA ÖNEMLİDİR”

Adil bir yönetimden bahsediliyor. Olması gereken şey budur. Bunun konuşulması bile abestir. Sürekli geçmişin konuşulduğu, eleştirildiği bir meclis olma yolundayız. Burada hizmet üretmek dururken her toplantıda eski belediye başkanlarını eleştirmekle meşgul olunuyor. Bunun daha öncesi de var ve bunu konuşmaya devam edeceksek gelin Sayın Karayalçın döneminden başlayalım. Bizim belediyelerimizin hepsinin karnesi başarılı, yüzü aktır. Adil yönetimi de en iyi şekilde yapmıştır. Ankara’nın geleceği, geçmişinden daha önemlidir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.