Aydın Nazilli’de kadınlara ‘KADES’ anlatıldı

Aydın Nazilli’de kadınlara ‘KADES’ anlatıldı

ABONE OL
Kasım 27, 2021 14:07
Aydın Nazilli’de kadınlara ‘KADES’ anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında bilgilendirme standı açıldı.
Kurulan stantla farkındalık yaratmak adına vatandaşlara ‘KADES’ uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bahattin ALBAYRAK (HÜRAYDIN GAZETESİ)– Aydın Nazilli’de kadınlara yönelik kurulan standı, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, İlçe Jandarma Komutanı Ali Akdoğan, Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdulgani Kavak ziyaret etti. Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi Kamu Personeli ve ASDEP Personeli tarafından broşürler dağıtılarak, vatandaşlara çeşitli bilgilendirmeler yapılarak KADES uygulaması ile ilgili olarak bilgilendirici büroşürler dağıtıldı.

‘FARKINDALIK YARATMAK İÇİN STANT AÇTIK’

“İçişleri Bakanlığımızın, Sağlık Bakanlığımızın, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımızın iş birliğiyle kadına şiddet konusunda bir protokol imzalanmış bir eylem planı hazırlanarak yürürlüğe girdi” Nazilli İlçce Kaymakamı Sedat Sırrı Aksoy, ” 25 Kasım itibariyle  biz Nazilli’de kadına şiddetin önlenmesiyle ilgili koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Bugün açtığımız bu standımızı da bir farkındalık oluşturmak amacıyla, bilinçlendirmek konusunda şiddete uğrama ihtimali olan ve uğramış kadınlarımızın nerelere müracaat edecekleri, nasıl yöntem ve haklarının olduğu öğrenmeleri için bilgilendiriyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞIYIZ’

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise 2021 yılında 361 kadın cinayetinin yaşandığına dikkat çekerek, “Bugünü en güzel tanımlayabilecek cümlelerden bir tanesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeryüzünde her ne varsa kadının eseridir sözüdür. Yeryüzünde her ne güzel varsa kadınlarımız sayesinde yaşıyoruz. Onlar bizlere Allah’ın emanetleri. Kadınlarımıza bu şekilde bakmamız gerekirken, bugün 2021 yılının 329 günündeyiz ancak 361 tane kadınımız cinayete kurban gitmiş.

Ama bunların sebebi kadınlarımız değil bilakis çözüm noktasında kadınlarımız var. Onların yetiştirdiği bireyleriz. Onlara uygulanan maddi ve manevi şiddetin her zaman karşısındayız. Her türlü şiddete karşıyız. Lütfen daha dikkatli olalım” dedi.

Nazilli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdulgani Kavak, “Nazilli ilçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak tüm ekiplerimiz ile birlikte Kadına şiddet konularında, ve meydana gelebilecek olan bir şiddet karşısında neler yapabilecekleri ve nereye başvuracakları konularında eğitimler veriyoruz.Kadınlarımıza yardımcı olması için bilgilendirici ve açıklayıcı büroşürler veriyoruz” dedi.

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.